Prve merunky už dozrievaju



host - 31.135 (?)
24.7.2012 18:10

Pre Petra: Leskora začala tohoto roku dozrievať u nás20,6,Sylvercot23-24.6 a Orangered 1,7 teda asi 10 dní po Leskore.Myslím si že dozrievanie môže odhadom 2-3dni kolísať podľa zaťaženia. Stano 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 26.6.2012 22:53

Palo, abych řekl pravdu, kolem zmrlých byly mrazy, že pomrzly i brambory, ale přesně si to nepamatuji možná i - 4 *C. Meruňky mám prakticky ve viniční trati, takže tam většinou tolik nemrzne. Brambory u nás tou dobou hodně pomrzly, ale ve vinicích zůstaly dobré.

To na Velikonoční pondělí to vypadalo hůř. Myslel jsem, že je letos po meruňkách, ale zřejmě tam byly i nějaké opožděné nebo naopak ranné květy, které přežily. O 400 m dále a o 20 m níže už meruňky letos zmrzly totálně. Zato mandloně letos nebudou mít téměř nic, jsou na mráz citlivější než meruňky.

Fotky jsou z NikonuD4 - levnější zrcadlovka. V rozlišení čipu o kvalitě fotografie vůbec nerozhoduje, je to spíš o objektivu a zkušenostech (bylo to foceno už na večer, tak jsem stíny trošku problejskl bleskem).

I takto letos na Velikonoce vypadaly moje meruňky
I takto letos na Velikonoce vypadaly moje meruňky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 26.6.2012 17:06

Včera jsem udělal fotky Leskory a Sylvercotu. Žádnou chemii nepoužívám  - nemůžu, ale i proto mi pár stromů odešlo na loňskou moniliózu. Na to jak to letos vypadalo po zmrzlých, tak se až divím, že nějaká úroda letos je. Hodně to záleží strom od stromu. Rád se o své zkušenosti podělím. Orangered bohužel nemám.

Sylvercot
Sylvercot
Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.254 (?), 27.6.2012 9:06

Váš Sylvercot, Honzo,  má "pleť" ako herečka, bez fliačkov. Naozaj nádherné plody. So zmrznutím marhúl a mandloní to bolo u nás podobné. Vo vinohradoch západne od Senice na úpätí svahu nájdete v korunách marhúl iba pár plodov, na kopci na konci vinohradu marhule nepestujú, ale je tam 1 mandloň, ktorá je totálne bez plodov. Pamätám si, ako nádherne kvitla.

Petře, ja sa pre Tvoj názor predsa vôbec nehnevám.smiley Tvojimi slovami "Je možné, že by těch -2°C, co tam bylo, přežila bez újmy." je to to isté, ako keď poviem, že boraxová a ľadová kúra pri mínus dvoch by bola zbytočná. Spomínam si, že mi pri spúšťaní zamlžovania pred polnocou v priebehu chvíľky zamrzla voda v prívodnej hadici. Musel som ju stočiť a dať na štvrť hodiny dovnútra. Nad ránom mohlo byť dobrých mínus 3. Odskúšať jeden konár bez vody sa nedalo, lebo jemný vetrík rozfúkal vodu po celej korune. Kvety marhúl sú najviac odolné na začiatku kvitnutia. Na konci kvitnutia- po opadu korunných plátkov stačí napr. u VP mínus 0,5 a je často po úrode. Aj keď väčšina dnes predávaných kultivarov je v kvete mrazuodolnejšia, neverím, že by kanadské či americké sorty vydržali pri odkvete o 2 stupne väčší mráz ako VP. Myslím, že tohtoročné skúsenosti p.Honzy sú toho dôkazom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 23.7.2012 17:30

Tak po pěti letech zapěstovávání korunky mně konečně zarodila meruňka, kterou jsem v Želešicích koupil jako Leskoru.Uzrála současně s Bergeronem cca 10 dní po Velkopavlovické. Chuti mdlé a tak ji čeká na podzim sekera a krumpáč. Chtěl bych poradit od pana Petra, zda mám jít znovu do Leskory nebo se mu zdá nějaká raná meruňka lepší.

                     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.214 (?), 23.7.2012 23:16

Tak to asi nebyla Leskora. Ta zraje jako jedna z prvních, zatímco Bergeron je jedna z posledních. HONZA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 24.7.2012 7:59

To je mně jasné, a proto musí ven. Jde mně jen o to, čím tento stromek na podzim nahradit, jestli znovu Leskorou nebo něco jiného.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.135 (?), 24.7.2012 8:45

Pokiaľ je dobre zapestovaná koruna a strom má zdravý rast bez nadmerného glejotoku je lepšie porozmýšľať o preštepení.Je však treba to rozložiť na 2 roky(práve pre ten glejotok).Úrodu som mal už na 2 rok a v každom konári inú odrodu.V prípade neúspešného štepenia stratíte max.1 rok. Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 24.7.2012 9:19

Moc děkuji za reakci, ale bohužel:

1.Bez mučení se přiznám, že roubovat neumím a nemám pocit, že bych se to ještě někdy chtěl učit

2.Neznám taky nikoho, kdo by mně to narouboval

3.V okolí pěstují všichni Velkopavlovickou, sousedi mají nějakou rannější, ale když mně jich pár dali, tak mně moc nechutnaly

Ještě jednou díky, ale pro mne tímto směrem cesta nevede.

    Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 24.7.2012 14:03

Mám přesně stejné zkušenosti jako Vy, pane Bigggu, se zakoupenou odrůdou "falešná" Maďarská, která je také už dávno pryč. Ohledně mých názorů na rané odrůdy meruněk se nic nezměnilo. Nejlepší z nich, Leskoru a Radku, jsem se pokoušel nedávno srovnávat, právě v tomto vlákně. Chuťově jsou na tom obě dvě výborně. Objevily se samozřejmě nějaké novější odrůdy, jako Sylvercot, Sylred, Spring Blush, Big Red, Aurora, ale třeba i Orangered, který velmi chválil právě Stano. Orangered by měl podle jednoho zdroje, zrát zhruba o 5 dní později, než Leskora. Pokud má Stano, jak Leskoru, tak Orangered, může nám říci přesnější údaj. Mně např. zraje Radka těsně po Leskoře a ne naopak, jak se to uvádělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 24.7.2012 18:10

Pre Petra: Leskora začala tohoto roku dozrievať u nás20,6,Sylvercot23-24.6 a Orangered 1,7 teda asi 10 dní po Leskore.Myslím si že dozrievanie môže odhadom 2-3dni kolísať podľa zaťaženia. Stano 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika