Pomoc při určení nemoci listů meruňky



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?)
1.7.2014 12:46

nikto z odborníkov nevie? nejedná sa o nejakú hubovú chorobu, alebo by to mohlo byť nedostatkom nejakého prvku -vápnika?, pôda je tu skôr kyslá, stredne ťažká, ílovitohlinitá...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 233.118 (?), 19.9.2013 14:52, zobrazeno: 11384x
Dobrý den, jsem zahrádkář amatér a zahrada mě baví. V srpnu jsem si koupila ve Starklu zakrslou meruňku Aprigold. Teď jsem si všimla, že jí dost opadaly listy a a na nich byli skvrny které můžete vidět na fotkách. Bohužel i když jsem si prohlížela fotky nemocí v různých knihách, nepoznala jsem nic. Budu radši když mi poradí někdo zkušenější o co by se mohlo jednat a co s tím dělat, děkuji.
list1
list1
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.118 (?), 19.9.2013 15:03
Druhy list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 233.118 (?), 19.9.2013 15:05
Promiňte neumím vkládat fotky jak se zdá :-D
list2
list2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 19.9.2013 20:36

Myslím, že to je dírkovitost listů peckovin - houba Stigmina carpophila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?), 29.6.2014 19:36

Dobrý deň, prosím o identifikáciu choroby na listoch mojej prvej marhuľky. Na spodnej strane listov sú biele bodky a na jednom liste žltá škvrna. Ďakujem

žltá škvrna vrch a biele bodky
žltá škvrna vrch a biele bodky
žltá škvrna spodok a biele bodky
žltá škvrna spodok a biele bodky
vetvička
vetvička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?), 1.7.2014 12:46

nikto z odborníkov nevie? nejedná sa o nejakú hubovú chorobu, alebo by to mohlo byť nedostatkom nejakého prvku -vápnika?, pôda je tu skôr kyslá, stredne ťažká, ílovitohlinitá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 3.7.2014 11:45

Časně z jara jsem objevil na listech meruňky navlas stejné bílé skvrny.Původně jsem si myslel, že pochází z chemického ošetření.Možné to je, ale v těchto dnech jsem získal informaci, že obdobné bílé skvrny na rubové straně listu meruňky jsou následky mrazového poškození.Původce žluté skvrny nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 15.99 (?), 3.7.2014 13:54

ja som zatiaľ chemicky neošetroval, stromček bol zasadený minulý rok, tento rok ešte nekvitol. Možné to je, ako píšete, poškodenie mrazom, ale zase v období od vyrašenia mladých lístkov neboli nejaké tuhé mrazy - možno tak max -2°C. Za celú túto zimu bolo u nás max -11°C, tak neviem. Ono tie biele škvrny sú vlastne miesta bez chlorofylu, škodcov som tam nenašiel. Všimol som si to len náhodou pri oneskorenom Šittovom reze a vytvarovaní kostrových konárov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 5.7.2014 18:08

Nazdar kamo toto ochorenie marhul sa vola Hnednutie listov - Gnomonia erythrostoma vyskytuje v chladnych a vlhkych rokoch ako je tento, na listoch sa objavuju žlte škvrny rozneho tvaru.Mal si urobit počas vegetacie postrek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika