Očkování meruněk na trnku obecnou



Svaton1 - (18) - 154.180 (?) 
19.1.2024 13:39, zobrazeno: 598x

Ze starší literatury vím, že je to možné, ale nevím o nikom kdo by s tím měl osobní zkušenost. Zajímalo by mě proto zda zde není někdo, kdo by něco takového někdy vyzkoušel. Mám na svých pozemcích poměrně dost trnek a napadlo mě, že bych je mohl využít jako podnože pro meruňky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 158.204 (?), 19.1.2024 13:48

Asi nikdo.

Trnka obecná je hustý rozložitý keř dosahující obvykle výšky 2 metry. Kmínky rostou pomalu a odumírají již po 20–40 letech.

Ačkoli by se roub meruňky na trnce chytl, extra slabý růst trnky je poměrně nekompatibilní s růstem meruňky, neměl byste kořeny a mohutnou podnož pro to, aby vám "unesla" rychleji rostoucí meruňkový strom. Navíc jen 20 let.

Co vám brání někde na mezi vyrejpnout myrobalán, zasadit mezi trnky a naroubovat si ten?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Svaton1 - (18) - 154.180 (?), 22.1.2024 9:25

Děkuji za Váš názor doplněný jasnými fakty. Myrobalán si mohu namnožit na zahradě mám dva velké keře a na svém lesním pozemku asi 6x zrostlých stromů. Navím mám na zahradě i větší množství semenáčků zelené ryngle, která se jako podnož v minulosti také doporučovala. Možná půjde použít i semenáčky švestek a sedmihradských slív, kterým mám k dispozici také spoustu.Všechny tyto potenciální podnože vytvářejí velké stromy a v našich podmínkách se jim skvěle daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 5.192 (?), 24.3.2024 18:02

Pár let zpět jsem rouboval ruzné druhy na čačanskou lepotici, 2 stromy a většina se chytla, jeden rok jsem to měl obsypané jak hrozny, ale poslední roky to vždy zničí mráz, uvidíme letos, horní větve ve výšce asi 4 - 5 metru - květy asi přežily, jsou bílé :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika