Nekvalitní výpěstek meruňka



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?)
27.4.2017 7:35

SPCH: Máte svoj diel pravdy, ale je tu jeden podstatný rozdiel. Auto by nikto nekupoval cez internet. Ak pani zvolila alternatívu zásielky, tak automaticky podstupuje riziko že jej pošlú niečo s čím nebude spokojná (resp. čo by si sama nevybrala).  IH  (P.S.: Inak si tiež myslím že ten stromček bude v pohode, poznáte tú rozprávku o škaredom káčatku...).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 26.4.2017 18:22

nie ako mne predali goldrich, a az doma som zistil, ze je cudzoopeliva

Opylovací poměry u meruněk nehrají moc velkou roli. V době květu meruněk toho kvete tak málo, že včely je vždycky najdou. Neroste-li meruňka nikde jinde, jeden roub to vyřeší. Naopak u cizosprašných odrůd očekávám, že tento (pro mě nevýznamný) handicap bude vyvážen nějakou dobrou vlastností - odloností k mrazu, šarce, dobrou chutí, aj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 26.4.2017 19:38

Na tomto příspěvku je názorný příklad toho, jak musí být nevděčné zasílat stromky poštou.

Ta "prasklina", jak už bylo psáno, je řez po odstraňování pásky, je zahojená a za rok se nepozná, že tam nějaká byla. Nevidím tedy celý stromek, ale podle toho, co paní vyfotila jsou stromky docela hezké, s dobrým srůstem, vitální. A přesto paní napíše nadpis Nekvalitní výpěstek meruňka. Dost negativní reklama pro dodavatele, který je vidět na návěsce.  Holt nezavděčí se i kdyby se postavil na hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 26.4.2017 19:49

Stoprocentní souhlas. Brzy to zmizí bez následků. Ale stejně si myslím, že měl školkař dost těžkou ruku nebo zbytečně moc ostrý nožík. Všechny stromky to nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 26.4.2017 19:49

Jestli poptávám nej kvalitu a tu zaplatím, právem ji taky očekávám. Já o ovocí vím o trochu víc, než zadav.dotazu, a taky bych nebyl se zbožím spokojen-divím se např., že není ošetřená rána-ta kruhová- na podnoži! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 26.4.2017 20:07

Máte pravdu, někteří dělníci mají nějakou těžkou ruku a mohli by být více opatrní.

Pane SPCH, co se Vám na stromcích nelíbí, tedy kromě toho zatření? Rána se dobře zavaluje, do podzimu bude prakticky zhojená. Jestli se dodatečně zatře latexem, nic se nestane. Žádné jiné další vady na stromcích nevidím. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 27.4.2017 6:34

Co se mi nelíbí jsem zmínil-kdo by si koupil např. nové vozidllo s defektem a byl spokojen? Rány mají být zatřeny-ještě lépe zavaleny- PŘED prodejem.  A já zbytek -kořeny+vršek stromků neviděl-kdoví, v jakém jsou stavu? SPCH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 27.4.2017 7:35

SPCH: Máte svoj diel pravdy, ale je tu jeden podstatný rozdiel. Auto by nikto nekupoval cez internet. Ak pani zvolila alternatívu zásielky, tak automaticky podstupuje riziko že jej pošlú niečo s čím nebude spokojná (resp. čo by si sama nevybrala).  IH  (P.S.: Inak si tiež myslím že ten stromček bude v pohode, poznáte tú rozprávku o škaredom káčatku...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 27.4.2017 13:49

Pane SPCH, na těch fotkách nižší kvalitu opravdu nevidím. Nějaká vážná chyba není ani to chybějící zatření (možná tam bylo). Takže paní nějakou horší kvalitu nedostala. Avšak jestli dodá foto celého stromku, možná velmi rychle změním názor.

Do této diskuze bych se vůbec nepouštěl, kdyby na fotkách nebyl zveřejněný dodavatel. Jestli se paní stromky nelíbí, měla by to spíše řešit s dodavatelem, popřípadě stromky vrátit. Zřejmě nezvolila ani jedno a řeší problém přes tuto diskuzi. Tyto diskuze čte docela dost lidí a podle nich se i řídí. Dodavatel v tom může být naprosto nevinně a akorát mu vzniká škoda. I když... jak se říká, i negativní reklama je reklama. P 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 27.4.2017 13:59

Taky na stromku nevidím žádný problém. To, že je někdo zvyklý každý řez zatírat, praskliny tmelit do ztracena a retušovat mejkapem, je jeho postup, ale nemůže to vyžadovat po jiných a pokládat to za "nižší kvalitu". Vůbec se mi nelíbí takovéto soudy nad prodejcem a téměř navádění k reklamaci, když není žádný konkrétní důvod. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.248 (?), 26.4.2017 20:25
Nejake merunky su v okoli 50-100 m, ale je otazne ci budu kvitnut vsetky v rovnakej dobe. A co ked susedom odidu ale ich vypilia? Mohli mi predat samosprasnu a bol by som spokojnejsi. Neviem preco vobec predavaju cudzoopelivu odrodu, ked bezny clovek ani nevie o nejakom opelovani, kupi vacsinou len jednu odrodu, naokolo niet ziadnej merunky a potom sa cuduje, ze strom nerodi. Normalny predavac by mal na taku vec upozornit podla mna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika