Nejranější odrůdy meruněk



host - 176.123 (?)
10.6.2015 14:08

foto


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 176.123 (?), 10.6.2015 14:08

foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.141 (?), 10.6.2015 21:50

Pán Ivoš keby ste mali zhodnotiť Tsunami a Auroru, ktorá má podľa Vás lepšiu chuť? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.6.2015 20:56

Zdravím, máte někdo vlastní zkušenost s dozráváním nejranějších odrůd Tsunami, Aurora a Spring Blusch?Tady jednoznačně vede Spring Blusch, plody se začínají zvětšovat, barva přechází od zelené, přes žlutou až do růžova.Tsunami je o dost pozadu, plody jsou podstatně menší, barva se změnila jen z tmavě zelené na světlou.Auroře pomrzly všechny plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 15.6.2015 21:50

Nejvíce vybarvená je Rubista. Je možné, že je to právě Tsunami. Naopak Tsunami kupovaná jako Tsunami nebude vůbec Tsunami. Spring Blush je hned za "Rubistou". Early Blush (Aurora) je na tom asi tak, jak popisuješ. Spring Blush byla v jednom roce zralá až s Leskorou ale většinou mnohem dříve. Tak to vypadá i letos. Záleží na průběhu počasí. V chladnějším roce nejsou rozdíly tak patrné. A co San Castrese? Vypadá to až na pozdější dozrávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.6.2015 22:47

Jo, taky začínám mít ten pocit, že Tsunami není Tsunami.Mám jí z Fytosu na podnoži St.jul.,podnož sedí.Taky se mi nějakým záhadným způsobem hromadí nekarinky, ikdyž jsem si na 100 procent jistý, že jsem objednával broskvoněangry!San Castrese by podle mých toulek po Itaském internetu měla zrát až týden před VP, ale letos to ještě nebude, všechny plody opadly.Ninfa podle Italů SC-25,podle Lednice VP-14,tak se v tom vyznej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 17.6.2015 10:58

Při pořizování San Castrese rozhodovala doba zrání. Odrůd dozrávajících kolem VP už mám trošku moc, takže bych ji určitě nebral. Prakticky už "jdu" jen po odrůdách zrajících před Leskorou, tedy velmi raných. Znamená to, že Uherský Ostroh měl u této odrůdy mylnou informaci. Tsunami měla visačku také z Fytosu a také na podnoži St.Julien. Tsunami to ale nebude. A co ta Rubista? Ve vybarvování vede, ale podle mě, by takto velmi raná být neměla. Máš, Jirko, na Rubistě nějaké plody? NINFA je takový malý trumf v rukávu, myslím, pokud jde o velmi rané meruňky, tak uvidíme. Snad příští rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.95 (?), 17.6.2015 12:10

Rubista dozrava 13-16 dni po Aurore. Ninfa jakbysmet.

Tady je pekna italska tabulka (pocitani podle San Castrese, ktera dozrava jak VP)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 17.6.2015 13:04

Pavliku, Ty mně teda dáváš zabrat.laugh "Všechno je jinak", jak říká recepční ve filmu Homolka a Tobolka.smiley Rubista týden po Sprig Blush asi dozrávat nebude, respektive buď nemám Rubistu, nebo ani Spring Blush není Spring Blush. Nebo, že by Rubista nejdříve "brala" oranžovou barvu a pak teprve červenou? Ninfa teda až s Rubistou? A kdy? Kdybych měl pravou Rubistu, tak by se mi vybarvování v tuto dobu líbilo. Ale možná, že ani Aurora není Aurora, jelikož je nějak pozadu. Tsunami je falešné i s visačkou Fytosu. Pricia bude asi taky dobrý typ, ale kdo zaručí pravost? Asi nikdo.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.95 (?), 17.6.2015 14:21

To me mrzi, ze asi nemas Rubistu, bohuzel nesvar ceskch skolek :(

Zkus jim ji vyreklamovat, urcite nebyla nejlevnejsi. U te Rubisty se da krasne poznat jestli je to ona podle cerveneho ovoce, ktere rychle mekne. Na podzim by se mely do cervena barvit i listy. V Holandsku dozrava kolem 10.7. a tady by to melo byt podobne. Tady mas pekny popis i s obrazkama. Zascroluj dolu a projed to translatorem, hned budes chytrejsi smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.6.2015 18:10

Rubista, Pisana,Sc, Ninfa plody neudržely.zůstal jen jeden malý plůdek na Antonio Erani, už taky vybarvuje, měla by zrát ještě před Rubistou, ikdyž za chvílí někdo napíše, že to tak neníwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika