Příspěvky uživatele - 234.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Višeň z pecky?, 24.4.2019
Pod visnou mi vyklicilo vela mladych visni semenacov, a vraj ze len broskyne a višne sa vyplati pestovat z kôstok. Nemate skusenosti aka je pravdepodobnost u visni, ze budu dobre plody? Viem, ze u broskyn je to cca 80%. Chcel by som ich presadit do... celý příspěvek >
Hmyz na třešni, 12.5.2018
Je to šupináčik - česky listohlod (lat. Phyllobius). Obžiera listy, ale na väčšom strome veľa škody nenarobí. IH
Co mi napadlo tresne?, 12.5.2018
Odpoveď nájdete na vlákne "Copak mám to bydlí v plůdcích višně a třešně". IH
Copak nám to bydlí v plůdcích višně a třešně?, 5.5.2018
To je dobre že Ste tam nič nenašli, na tých obrázkoch sú totiž vajíčka a larvy drozofily Suzukii. Je to invázny škodca pôvodom z Ázie, ktorý sa už rozšíril aj v Európe. Na Slovensku už bol zachytený. Ak by išlo o túto mušku, bola by to pohroma.... celý příspěvek >
Ptáčci v krmítku, 5.5.2018
Búdka na hniezdenie pre žltochvosta domového (rehek domácí) je pripravená - tak ako každý rok. Jej umiestnenie pod odkvapom a v tieni bazy vtáčikom vyhovuje, vyletelo z nej už niekoľko generácií mláďat. Je dobré mať ich v záhrade, nielen ako... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 5.5.2018
Hurmikaki (tomel) je zdá sa húževnatá rastlina. Po tom čo mi v krutej zime 2016-17 vymrzol už vzrastný a rodiaci strom, orezal som kmeň na pahýle. V súčasnosti vyzerá takto (foto). Z novovyrašených výhonkov zapestujem novú korunu. Či sa v najbližších... celý příspěvek >
Asimina Triloba, 5.5.2018
Asimina dokvitá - viď foto. Po opadnutí kvetných lístkov sa obnažia zárodky plodov s rôznym počtom "lobulov". V tejto fáze vyzerajú ako malé chobotnice alebo sépie. Stromček začal rodiť v 5. roku po zasadení, teraz to bude 3.úroda. Tá sa každým rokom... celý příspěvek >
Je to úplný konec?, 12.2.2018
Aj medzi marhulami by mali byť niektoré odrody odolnejšie na moníliový úžeh. Ktoré odrody by ste doporučili ako odolnejšie?
Asimina Triloba, 12.2.2018
Nepliest si Asiminu s marhulou. Kym marhula mi zmrza skoro obrok, asimina vydrzala aj -22 bez ochrany a pravidelne prinasa plody. Dokonca minulu jar, ked mrzlo aj pocas kvitnutia, vsetko zmrzlo na tabak, len Asimina a reva dokazali znova zakvitnut a... celý příspěvek >
Opylování jabloně hrušní a další dotazy, 10.1.2018
2. Strom meruňky může být vysazen na zahradě sám, sám se opyluje, že?  Martin Roučka majú vaši susedia v okolí zasadené marhule?
Hrušeň písečná, 26.11.2017
Pán Hlavatý sú ázijské hrušky odolné na chrastavitosť a hrdzu hruškovú? Treba ich postrekovať? Všetky vaše odrody hrušiek ázijských majú rumovú chuť alebo len niektoré?
Vertikutace travniku zacatkem listopadu, 14.11.2017
SfK: Písali Ste, že posledné hnojenie trávnika má byť v auguste a hnojivo nemá vôbec obsahovať dusík. Myslím si, že v týchto 2 veciach zavádzate a nemáte pravdu. IH
Sózókörte 2X rodiaca, 14.11.2017
Ťažko povedať. Na originálnych maďarských stránkach (foto) sa rodenie 2x nespomína - uvedené je že dozrieva v sepembri. Podľa výzoru je to zrejme nejaký starý regionálny druh plánky, asi skôr na pálenie než na jedenie. IH
Jakou odrůdu brambor doporučujete, 16.1.2017
...
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 7.9.2016
Boscova pomaly ale isto speje do štádia oberačkovej zrelosti (zrejme ju oberiem cez víkend). Boli časy keď sme ju oberali začiatkom októbra. Úroda je slušná a našťastie sršne ju zatiaľ obišli, realizujú sa na Bohemiách a Rubinolách. Na rozlúčku s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika