Nejranější odrůdy meruněk



host - 227.52 (?)
11.11.2013 21:41

Dobrý večer pán Petr, máte aj zasadenú aj veľmi skorú odrodu Tsunami? Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 183.140 (?), 12.11.2013 20:42

Ne, tyto zrají hned po ní a mnohem později. Já jen, že u raných meruněk je těžké skloubit chuť, pevnost, velikost a plodnost najednou, myslím že v tomto případě leskora a lejuna jsou na tom velmi dobře.david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 11.11.2013 20:05

Zdravim Vas, ja som v podstate doteraz ziadne ranne marhule nejedol. Na Radku uz pri dome miesto neostalo, lebo by mi potom stromceky vrhali tien, na moje oblubene rajciny. Verim vam ze je to dobra odroda, a ked sa mi osvedci pestovanie marhul aj na mojej vetsej zahrade, tak ju tam mozno vysadim alebo pristepim. U nas v dobe kvetu marhul, posledne 7 roky nebol ziaden mraz, predtym som to nesledoval tak neviem. Takze dufam ze to takto bude pokracovat dalej.

Je mi velmi sympaticka vasa snaha otestovat u vas v podstate skoro vsetky druhy marhul, ja takyto zapal nemam, mozno aj preto lebo u nas na dedine nebolo zvykom pestovat marhule. Aj ked ani hrozno sa tu nepestovalo, a to ma uchvatilo viac. Majte sa pekne, budem nadalej citat vase postrehy z pestovania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.11.2013 21:02

Radku si vysaďte, i "kdyby na chleba nebylo", pane P.Z. To si pane pochutnáte. Vypadávání květních pupenů díky poškození mrazy, je ale možné. Přesto to, co zbyde je "famózní" a také velké. Moje rajčata díky ovocným stromkům, které jsou všude, ze stínu už skoro nevyjdou. Alespoň nechytnou "zelený límec" z "přehřátí pletiva".laugh Co se týče raných odrůd meruněk, tak beru už jen ty zrající před Leskorou. A přál bych všem mít meruňky už v druhé polovině června. Tomu říkám pokrok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.52 (?), 11.11.2013 21:41

Dobrý večer pán Petr, máte aj zasadenú aj veľmi skorú odrodu Tsunami? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.11.2013 22:08

Bohužel až od minulého týdne. Teď na podzim byla již dobře sehnatelná. Minulý rok a na jaře nikoliv. Nemám přístup k neznámým odrůdám, jako David. Jsem závislý na dostupném zásilkovém sortimentu. Ten se prozatím skládá z Tsunami, Aurory a Spring blush. Tedy dostupných odrůd zrajících před Leskorou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.52 (?), 11.11.2013 22:41

Na Slovensku Tsunami zatiaľ predávajú len v Bratislave ja som na ňu veľmi zvedavý, čo som o nej čítal tak by mala mať pevné plody čo je na tak skoro zrejúcu marhuľu veľmi dobré, o Aurore sa píše že veľmi rýchlo makne čo sa mne moc nepáči ale je to skorá odroda tak jej to musíme asi odpustiť ale tá Tsunami by mala byť asi kvalitnejšia ako Aurora. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 11.11.2013 23:15

Pan Jan, Tsunami ma myslim v ponuke aj kohaplant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 151.26 (?), 12.11.2013 15:41

Každý z nás máme iné nároky a predstavy o tom, akú konzistenciu a chuť by mali mať prvé dozreté plody skorých kultivarov. Ja osobne tvrdé plody nemusím. Marhuľa by podľa mňa mala byť na pohľad príťažlivá, voňavá, polomäkká, po rozlúpnutí nesmie byť dužnina tvrdá ani brečkovitá, v ústach by mala byť šťavnatá, aromatická, sladká s jemnou typicky marhuľovo- voňavou kyselinkou. Takou je naozaj Leskora. Dozrievanie na konci júna je dostatočne skorý termín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.45 (?), 12.11.2013 21:15

Napísal som pevné plody nie tvrdé, pod pojmom pevné myslím to že dužina po dozretí nie je citlivá na otlačenie. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.11.2013 21:45

Spring Blush překvapila slušnou meruňkovou chutí, proto jsem tak natěšený i na ostatní velmi rané odrůdy, které určitě nebudou horší. Auroře měkčí dužninu odpustíme, pokud bude v chuti taková, jak se zde o ní psalo. Tsunami by mohla být ze všech těchto tří nejlepší. Tsunami nabízel i "prodej stromků cz.". Myslím, že posílají i na Slovensko. S tímto zásilkovým prodejem mám dobré zkušenosti, i když se nějaké "mouchy" přece jen už vyskytly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika