Nejchutnější odrůdy meruněk



Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?)
10.2.2016 12:32

Nedavno jsem se bavil s jednim Madarem a hodne si chvalil Farhial (tusim 10dni po Farbaly). Taky vzpominal, ze v Madarsku slechti odrudu pozdejsi, nez Farclo. Pro me to bylo zajimave hlavne proto, ze se tam necim takovym zabyvaji, tzn. musi tam dozrat. Je tam sice tepleji nez u nas, ale mozna, ze v nejteplejsich castech CR sance na pozdni merune je. Nedavno tu nekdo psal, ze si loni pochutnaval na merunkach v rijnu, treba si to tu precte a napise poznatky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 86.101 (?), 9.2.2016 18:45

Děkuji moc! Takže vyhazuju Spring Blusch a dodávám Auroru (jako nejrannější) a Leskoru. Jenom nevím, ta Aurora moc není k mání. Už tu nad tím sedím dva dny, tak snad to bude fungovat. yes

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.2.2016 18:56

Auroru má p.Zíbal ze Strážnice-záruka pravosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.101 (?), 9.2.2016 19:19

Super. Našla jsem hezký sortiment v Uh. Ostrohu a hlavní odrůdy i v Kyjově. Ohledně švestek máte také zkušenosti? Mimo milované Durancie by to byly Presenta, Toptaste, Čač. rodna, Katinka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.2.2016 20:32

Mám jen čtyři Durancie, několik klonů Domácí trnky a Zelenou ryngli, ostatní jsem vykopal.Na podzim jsem vysadil Presentu, Elenu a Lipnickou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 9.2.2016 21:54

Jeste si urcite nechejte misto na superranne a superpozdni. Zatim u nas nejsou moc v prodeji, ale v budoucnu urcite budou.

Ranejsi nez Aurora treba Maya Cot, Wonder Cot, nebo Pricia

A hlavne ty pozdni, ktere dozravaji az do rijna (myslim, ze ve vasem vyberu mate nejpozdnejsi srnovou Puget Gold) - podle doby zralosti po Bergeronu: Frisson, Farely, Farbaly, Congat, Farhial, Farlis, Fardao, Farclo

U nas se zatim prodava jen Farbaly co vim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.101 (?), 10.2.2016 8:43

Ano, ty superpozdní mě moc zajímají, jenže je o nich informací málo. Někdy se mi i nedaří dopátrat přesná doba zrání. Mám zatím za to, že je VP 0,  Hargrand +3, Harlayne +6, Bergeron +8 a u Puget Gold a Gold Bar jsem ani přesnou informaci nenašla. Farbaly by měla být až +38? Je tam teda velký skok od Bergeronu s pouhýma +8. Máte info, kde se ty superpozdní dají sehnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.2.2016 9:01

Kdyby ty superpozdní meruňky taky superpozdě kvetly, to by bylo terno... Stálo by za to zjistit, jestli v našich podmínkách stihou dozrát do odpovídající kvality. Taky je pravda, že první Aurory se jedí s úžasnou chutí - vlastně jim konkurují jen třešně, snad ještě jahody a rybíz. V září, kdy je plno hrušek, jablek, rynglí, švestek, hroznů a broskví už ty meruňky tolik nevychutnáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.253 (?), 10.2.2016 10:14

Tak předně meruněk není nikdy dost.

Ad pozdní odrůdy. Osobně nemám zkušenosti. Ale ledničtí experti mě od odrůd zrajících týden až 2 po Farbaly odrazovali - že ani u nich! nestíhají dozrát do rozumné chuti. Ne že by nebylo sluníčko, ale v srpnu už bývá chladno. Nestojí to za to. Přimlouval bych se raději za rané a max lehce pozdní.

Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.91 (?), 10.2.2016 12:32

Nedavno jsem se bavil s jednim Madarem a hodne si chvalil Farhial (tusim 10dni po Farbaly). Taky vzpominal, ze v Madarsku slechti odrudu pozdejsi, nez Farclo. Pro me to bylo zajimave hlavne proto, ze se tam necim takovym zabyvaji, tzn. musi tam dozrat. Je tam sice tepleji nez u nas, ale mozna, ze v nejteplejsich castech CR sance na pozdni merune je. Nedavno tu nekdo psal, ze si loni pochutnaval na merunkach v rijnu, treba si to tu precte a napise poznatky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 10.2.2016 13:20

Farbaly nabízí pro jarní prodej zahradnictví na Závorce.Mám ji taky, rády jí vymrzají květní pupeny, přeborník v růstu taky není.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika