Natírání kmenů vápnem 2020



Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?)
4.1.2020 15:57
To je dobrý nápad, děkuji.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 56.93 (?), 6.1.2020 20:45

Ano mýdlová či jarová vody možná medovici smyje, mšice "zalepí" a za čas mravenci na mladé výhony nanášejí "chovné" mšice /na medovici/ znova a znova. Není třeba ověřovat, pozoroval jsem to mnohokrát, jak je přenášejí z místa na místo a dokonce je chrání před beruškami :-D Hm? Pohádkám zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 42.110 (?), 6.1.2020 21:00

jj

u mne na zahradě larvy slunéček nepohrdnou svačinku ve formě "dvou mravenců za hodinu" a nějak jsem si nevšimnul, že by to bylo naopak.

Osobně raději zvýším počet larev slunéček, než bych se obtěžoval s nějakými mravenci.

Jo faraoni v kuchyni, to by byla jiná...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.93 (?), 6.1.2020 21:21

Jestli je schopno slunéčko zlikvidovat mravence tak to nevím... ne mravenec slunéčko myslím nezlikviduje, ale že by ho tešilo když ho vidí, to taky ne.

Počty slunéček i jejich larev se snažím taktéž navyšovat a stávající larvy přesouvám z pod lepového pásu nad něj, ať mohou pokračovat výš do stromu.

Aprop. Dá se nějak efektivně zvýšit počet slunéček a larev na zahradě?
- minulý rok jsem už dokonce gúglil "chov slunéček" :-) jak se nám pěkně namnožily mšice a omývat starý několikametrový strom mýdlovou vodou mi moc efektivní nepřišlo - proto i ty lepové pásy na kmeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 250.6 (?), 6.1.2020 21:23

Pokládám p.Standu za odborníka, ale v tomto s ním rozhodně souhlasit nemůžu.

1. Larvy slunéček mravence nežerou, nesčetněkrát jsem byl svědkem opaku - jak mravenci napadají a zahánějí slunéčka i jejich larvy

2. Mravenci si opravdu mšice pěstují - když dávám lepové pásy, na mladých stromech se mšice neobjeví. Když je nedám a na strom se dostanou mravenci, vždy se tam velmi rychle objeví i mšice. Tuto skutečnost uvádějí i všechny zdroje - jste první, který to popírá a prohlašuje za pohádky

3. Mýdlová voda proti mšicím funguje jen částečně. Pokud je velké zamoření, spousta jich přežije i opakovanou aplikací mýdla. A i po aplikaci mravenci lozí dál za mšicemi.

4. Jsem odpůrce používání insekticidů, když to není nutné. A to už i kvůli přítomnosti slunéček. Bohužel mladé stromky je nutné chránit, jinak mšice poškodí mladé výhony takovým způsobem, že to je pro tvarování mladého stromku značná komplikace. Každopádně je ve všech ohledech lepší je bránit lepovými pásy než insekticidy.

5. Jak "zvyšujete počet larev slunéček"? U mě se slunéčka objeví až poté, co je strom silně napaden mšicemi, ale to už je nepříjemně poškozen. Vy máte nějakou líheň, že dokážete předem nasadit larvy, než dojde k poškození?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.93 (?), 4.1.2020 16:20

... ano ano a mšice, které tam nosí taktéž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
EL Edgar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 185.38 (?), 4.1.2020 17:45

Dobrý deň pán Standa

   rozhodne nepochybujem o tom, že mravce majú svoje miesto v prírode!

Mám pocit, že budete argumentovať množstvom škodlivého hmyzu ktorý tento druh hmyzu (asi) zlikviduje....možno áno.

Ale napriek tomu som rád keď ich na svojich stromoch nevidím. Hlavne v období dozrievania plodov. Dokážu akostné plody úplne znehodnotiť.

Ani ich chov vošiek, ktoré chránia pred predátormi mi nevyhovujesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.1.2020 15:49

Vápno by po půl roce nemělo pálit. Na povrchu kůry jsou totiž mrtvé buňky a vápno je už částečně přeměněno na "vápenec" nebo někdy až na "sádru" (kyselé deště v topné sezóně). Pokud máte pádný důvod instalovat lep, můžete dát pod fólii papír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 191.230 (?), 4.1.2020 15:57
To je dobrý nápad, děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 42.110 (?), 6.1.2020 19:34

Pokud je bílení kvalitní, tak lep můžete natírat přímo na vápenný nátěr.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.73 (?), 3.1.2020 21:48
-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika