Myslíte, že nedávný mráz mohl poškodit květní pupeny meruněk?



host - 17.194 (?)
30.3.2012 11:22

Brněnsko, taky kvetem.Následující noci budou mrazivé...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 26.3.2012 13:09

Musím bohužel konstatovat slabou až žádnou násadu květních pupenů u meruněk. Lépe na tom budou ti, komu minulý rok květy nebo plůdky zmrzly. U nich bude letos květní násada jistě nadprůměrná. Naopak broskvoně, i přes vyšší úrodu v minulém roce, vykazují květních pupenů nadbytek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 26.3.2012 19:28

Ještě jedno dopolnění k mému dřívějšímu příspěvku - Pincot hodnotím po dnešní prohlídce jako "bez květů". Jinač stejně dobře jako Bergeron vypadá taky Kompakta, která je prakticky bez poškození, ale zase má nejvíce nalité pupeny, což muže být docela problém (dneska jsem zase škrábal sklo na autě...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 26.3.2012 19:57

Berounsko-poupata nezmrzla, avšak nejspíš tento týden část květů asi vykvete, Kioto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.3.2012 20:45

Dnes jsem na břeclavsku a mikulovsku pozoroval první rozkvetlé stromy meruněk, kvetou zatím rané odrůdy ale jsou obsypané květy. U broskvoní a nektarinek jsem už dlouho neviděl tak bohatou násadu květních pupenů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.43 (?), 26.3.2012 21:41

Aj na Záhorí vyzerajú kôstkoviny OK. Leskora aj obidve broskyne v prídomovej minizáhradke sú obsypané pukmi ako nikedy predtým. Leskora začína rozkvitať, trocha ju zabrzdilo dnešné ochladenie, našťastie žiadne mínusové teploty. Jablone vlani "odpočívali", tento rok sú samý kvet.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.34 (?), 5.4.2012 11:56

Na 14letém stromku Veecot budu mít 3 (slovy TŘI) květy. Mám pocit, jestli dokonce nevymrzly i listové pupeny. Nově vysazená Bergeron také květy nemá, což je ale v pořádku. Letos nás meruňky určitě nezavalí. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.45 (?), 30.3.2012 9:49

U nás v Želešicích už 3 dny kvetou meruňky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 17.194 (?), 30.3.2012 11:22

Brněnsko, taky kvetem.Následující noci budou mrazivé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10102) - 70.240 (?), 30.3.2012 11:46

Tady začínají. A začalo taky hnusné počasí. Minimálně do příštího víkendu. Předevčírem jsem to pojistil Horizonem. Kvete trochu VP, Karola, Bergeron, Harogem a Lerosa. Ostatní stromy tuto sezónu vypouštějí. Poprvé se ke mně "otočil zády" i můj oblíbený Sundrop i oba Goldrichy. Goldrichy na to "kašlou"  bez probírky další rok pravidelně. Sundrop toho má po větších úrodách asi taky "plné zuby". A rané meruňky na mě udělaly taky dlouhý nos. Minulý rok na nich bylo plodů hodně, takže si daly taky letos "šlofíka" smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 30.3.2012 12:38

Začíná to kvést nebo již kvete a to hnusné počasí asi nadělá více škody na květech než celé mrazy. Včelkám se do takové větrné sibérie patrně nebude chtít vystrkovat sosáčky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika