Mráz ve vegetačním období v roce 2024



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
8.3.2024 11:23, zobrazeno: 18584x

Tak dnes ráno nastalo první ohrožení mrazem kvetoucích meruněk. Tady bylo všude na teploměrech 0°C, ale vzhledem k tomu, že na sudech s vodou byl tenký led, zřejmě k nějakému poklesu pod nulu v časných ranních hodinách muselo dojít.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 8.3.2024 11:29

dnešní ráno bych viděl v pohodě, protože meruňky ještě nejsou v plném květu, horší to bude asi za 2 týdny, jak avízujou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.3.2024 16:07

Horší to bude zřejmě ještě víckrát, pane Waltere. Kvete mně "Thyrinthos", Wonder Cot, Big Red, Sweet Red, Goldrichy, Iziagat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.219 (?), 9.3.2024 19:38

U mě včera v zahradě Tmin -3, dnes -2°C severovýchod 240m. Otvírají se pomalu první květy meruněk. Ten první květ Tyrintosu jsem zkontroloval, žije... podle očekávání. Teď rozkvetou další, a má pršet, takže Signum proti mon. úžehu asi půjde hned napočátku kvetení a bude se muset zopakovat. Mrazy ale žádné nehlásí (logicky protože je déšť), tak že by meruňky tak brzo rozkvetly a nezmrzly, to by byl paradox. smiley MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 236.185 (?), 17.3.2024 15:04

A máme tady první letošní mráz do kvetoucích ovocných stromů. Kdyby to Dáša nezmínila, tak jsem to vůbec nezaregistroval. Uspokojil jsem se velmi teplým únorem a poměrně teplým březnem, až na nějaké občasné výkyvy, jako by už vůbec nic nehrozilo. Asi bych se tolik nezlobil, pokud by na "Thyrinthosu" bylo místo 200 plodů jen 20, ale u menších stromků, co ještě nerodily, to určitě zamrzí. Tomuto prvnímu mrazu mohou uniknout později kvetoucí odrůdy. Hodně bude mrzet vynikající zářiový Farhial, který už kvete a minulý rok také vymrzl až na jeden plod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.219 (?), 17.3.2024 19:59

Aladin u mě předpovídá minimum -2°C, to by bylo do meruněk v plném květu ještě dobré. Kolik bude realita je věc druhá. crying

Farhial teď rozkvétá jako pozdně kvetoucí. Leskora už je v plném květu 3.den. Nejraněji kvetoucí Pricia, Tyrintos... ty už jsou z větší části bez bílých lístků, takže dokvétají a mrazuodolnost rychle klesá. Pricia překvapivě na to že kvete velmi raně, má na dlouhých tenčích prutech ještě navrchu neotevřené poupata, je to tak 10% celkové násady, a tato část je velmi pozdně kvetoucí a díky tomu je Pricia zřejmě mrazuodolná, ale zato vemi citlivá na mon. úžeh. Dneska jsem dal postřik Signum, už včera jsem měl postřikovač na zádech a buch průtrž s vichrem všechno prolité, pak ještě pršelo celý večer, tak snad zabere dnes signum na tu houbárnu zpětně. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 17.3.2024 20:31

Pro zdejší oblast je předpověď -4°C na úterý ráno. Dával jsem večer narychlo Champion, aby se neřeklo, ale chtělo to asi dříve. Bohužel jsem nesledoval předpověď. Dáša v meruňkách 2024 byla pozornější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 146.233 (?), 17.3.2024 22:40

Zdravím, 

nic pozitivního, dnes mají být -2, zítra a pozítří -3 (Židlochovicko), trocha se dá zachránit postřikem ale je to takový nasranismus s bezmocí. Je to zvláštní pohled na sněženky a kvetoucí meruně... tak si říkám jako loni, třeba příště...

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.219 (?), 18.3.2024 11:14

Rozkvétají už i klasiky broskve jako Redhaven, Fairhaven

Hlásí taky -2 a -3°C.. severovýchod 240m. MH

meruňky už 3. den v plném květu, broskve rozkvétají
meruňky už 3. den v plném květu, broskve rozkvétají
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 18.3.2024 13:01

Jak už jsem tu před lety psal, zvonkovitým květům broskvoní (nejčastější odrůdy Redhaven, Fairhaven, Cresthaven) mráz do -5° neublíží. Takže zatím bez obav. To ovšem neplatí, když už broskvoně mají mladé plůdky, ale zrovna doba kvetené broskvoní je dlouhá a tak čatěji uniknou mrazovým pohromám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika