Mráz ve vegetačním období v roce 2024



host - 236.1 (?)
5.5.2024 15:33

Bohužel u jabloní vymrzly i květy, které byly v době příchodu mrazu teprv v poupatech. Ty normálně vykvetly, odkvetly, ale po opadu okvětních lístků jsou plůdečky uvnitř hnědé a opadávají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23   
                     
host - 91.196 (?), 8.5.2024 8:09

Já bych se nedivil, kdyby po žhavém létě, kdy budou stromy v kómatu ty na podzim, který jim bude evokovat jaro bohatýrsky vykvetly a v r.25 utřeme zasefrown, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 8.5.2024 13:21

Z Jayhavenu ještě všechno neopadalo.

Jayhaven
Jayhaven
Jayhaven
Jayhaven
Popraskaný plod Springcrestu
Popraskaný plod Springcrestu
Pár plodů se drží na Sugar Time
Pár plodů se drží na Sugar Time
Pár plodů se drží na Sugar Time
Pár plodů se drží na Sugar Time
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 49.56 (?), 3.5.2024 18:19

Pani Lída dajte niečo zaujímavé nerobte zo seba blba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.1 (?), 3.5.2024 18:48
Korzáre, proč útočíte na ženu? Že napsala pravdu? Vy ze sebe dělat blba nemusíte, Korzáre...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 49.56 (?), 3.5.2024 19:04

A ona môže?Dajte vy hrdina sem niečo zaujímavé aký ste frajer keď ste sa neprihlásil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.202 (?), 3.5.2024 19:43

Aha, pokud se vás dotklo to "na poly", tak se omlouvám, ale jako poloviční Moravačce mě to tahalo za oči a furt jsem přemýšlela, co s tím má společné pole...

Jinak už jsem tady psala, že u nás na Pražském Předměstí je všechno pryč, možná zůstane pár ks Hanity za chatou. O 1km dál u soutoku Labe s Orlicí mají prý stromy obalené - jsou víc v centru. Tiše závidím...    Lída 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4491) - 2.164 (?), 5.5.2024 13:34
Já se radoval, že aspoň jablka budou. Bohužel vše začíná opadávat. Květy se dál nevyvíjí, nerostou. Sem tam je jablíčko zhruba 2 cm v průměru. Tak by to mělo být. Ostatní je v čudu, 99 % 😭. Tak letos to bude spíš o zelenině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.182 (?), 5.5.2024 15:10

Přesně to samé i u mne. Radoval jsem se, že jablka přežily, ale tak 80-90% u mne je pryč. Navíc ty plody co přežily mráz na sobě mají takové malé prasklinky, takže vůbec nemusí dozrát. Nejvíce toho přežilo na raně kvetoucích Rubinolách. Odolné se také ukázaly James Grieve, Spartan, Cortland a jeden strom Topazu, který měl asi štěstí, protože druhý strom 10m od něj topazu kompletně vymrzl. Z broskví přežil jen Sunhaven, na něm nezmrzlo nic.

Vyplatí se vůbec ty jabloně stříkat (strupovitost + obaleč)? Pokud přežilo jen 20 jablek na velkém stromě? Pokud bude opět hodně obalečů, tak nezmzlé plody zlikvidují a stromy zůstanou na podzim holé bez jablek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 5.5.2024 15:33

Bohužel u jabloní vymrzly i květy, které byly v době příchodu mrazu teprv v poupatech. Ty normálně vykvetly, odkvetly, ale po opadu okvětních lístků jsou plůdečky uvnitř hnědé a opadávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 71.130 (?), 5.5.2024 15:41

Na rozhraní Hornosvratecké vrchoviny a Svitavské pahorkatiny jabloně teprve kvetou. Škodlivý mráz tady působil ještě do zavřených květů a pravděpodobně nezpůsobil větší škody. Zato Vlaška bude opět bez švestek, naopak stromek Hanity pod její širokou korunou nějaké plody ukazuje. Jsou ale příliš malé na to, aby se poznalo, jestli opadají nebo ne. Pan PP na tom musí být s jabloněmi na Křemešnické vrchovině podobně, ale je možné, že tady nakonec bude všechno jinak. Co se týče jabloní na Východolabské tabuli, tak jsem si všiml prozatím jen prvních plodů Vitosu. Teď jsem dodatečně zaregistroval příspěvek doktora Miloše Vysloužila, takže moje uspokojení je asi předčasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika