Mráz ve vegetačním období v roce 2024



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?)
19.3.2024 10:20
U nás v HK dnes ráno bylo chloupek nad nulou. Nebylo úplně jasno, takže dobrý!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 146.233 (?), 18.3.2024 18:53

No, občas člověk musí uznat silný argument, meruňky ven a dám se na broskve...sadsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 18.3.2024 18:58

Díky, že jste se připojil do diskuze, pane hausere. To nejhorší z této etapy mrazů nás čeká dnes v noci. Po podrobnějším průzkumu jsem něco spáleného na meruňkách už objevil, hlavně těch odkvetlých, ale nemůžu s určitostí tvrdit, jestli je to spálené od mrazu nebo monilie. Je toho prozatím minimum a dnes v noci bude jistě mnohem důkladnější probírka. Všechno už kvete nebo odkvétá, jedině falešná Vesna je jako vždy z rozkvétáním velmi pomalá. Doufám, Martine, že se ti roub ujme a pomůžeš s určením odrůdy. Mám Vesnu ještě jednu a ta už dávno kvete. S malých stromků je nejvíc spálené falešné Fardao.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.148 (?), 18.3.2024 21:01

Také jsem zvědavá, jestli na stromcích něco zůstane. Ono má být pod nulou ještě i ve středu, pak oteplení a příští týden straší mrazíky ráno znovu - co nezmrzne teď, zmrzne potom crying... Darina je v plném květu, Redhaven začíná kvést, jen Venus zatím ještě drží v poupatech.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 18.3.2024 23:00
Vaše poslední fotka pane Waltere s letící včelou jen potvrzuje to co jsem o vašem focení již napsal. Po včerejšim mrazu -3,5 st. a po ošetření Championem který byl aplikován na poslední chvíli, jisté poškozeni Pinkcotu, podobně nakvetená Veharda bez škrábnutí, Leskora je také v pořádku ta je v kvetení asi o týden opožděná. Marek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 19.3.2024 10:13

je teprve březen a opravdu záleží hodně na tom, jestli je celou noc jasno nebo je aspoň trochu oblačnosti. U mě v noci polojasno a výsledkem byla teplota jen asi půl stupně pod nulou, to je bez problémů. Jak jsem se podíval, ne všude tak bylo. Například stanice ČHMÚ Doksany v Ústeckém kraji, 161mnm, Polabská nížina, téměř -5°, tak tam mají vymalováno. A třeba Čáslav 238mnm -3°, dost na to, aby většina květů pomrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 19.3.2024 10:20
U nás v HK dnes ráno bylo chloupek nad nulou. Nebylo úplně jasno, takže dobrý!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 10:40
Ano pane Waltere Polabí téměř -5 st., celou noc jasno 🙈
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 11:14
Nejsou ale květy jako květy, k porovnání dávám sežehnutou Vehardu a o něco později kvetoucí Leskoru.
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 11:26
Nicméně i v těch hnědých zdánlivě mrtvých květech Vehardy se občas zazelená pestík (cca 20 procent). Veharda byla již lehce v odkvětu proto si zaslouží obdiv. Leskora dopadla na výbornou. Předevčírem jsem do květů šplíchl Champion. Nejhůř dopadl klasicky Pinkcot, přežilo něco málo opožděných květů cca 5 procent.
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 11:35
V reálu jsou ty blizny o dost zelenější. Ještě foto neodolného Pinkcotu.
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika