Mráz ve vegetačním období v roce 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?)
19.3.2024 10:13

je teprve březen a opravdu záleží hodně na tom, jestli je celou noc jasno nebo je aspoň trochu oblačnosti. U mě v noci polojasno a výsledkem byla teplota jen asi půl stupně pod nulou, to je bez problémů. Jak jsem se podíval, ne všude tak bylo. Například stanice ČHMÚ Doksany v Ústeckém kraji, 161mnm, Polabská nížina, téměř -5°, tak tam mají vymalováno. A třeba Čáslav 238mnm -3°, dost na to, aby většina květů pomrzla.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 146.233 (?), 18.3.2024 18:53

No, občas člověk musí uznat silný argument, meruňky ven a dám se na broskve...sadsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.3.2024 18:58

Díky, že jste se připojil do diskuze, pane hausere. To nejhorší z této etapy mrazů nás čeká dnes v noci. Po podrobnějším průzkumu jsem něco spáleného na meruňkách už objevil, hlavně těch odkvetlých, ale nemůžu s určitostí tvrdit, jestli je to spálené od mrazu nebo monilie. Je toho prozatím minimum a dnes v noci bude jistě mnohem důkladnější probírka. Všechno už kvete nebo odkvétá, jedině falešná Vesna je jako vždy z rozkvétáním velmi pomalá. Doufám, Martine, že se ti roub ujme a pomůžeš s určením odrůdy. Mám Vesnu ještě jednu a ta už dávno kvete. S malých stromků je nejvíc spálené falešné Fardao.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.148 (?), 18.3.2024 21:01

Také jsem zvědavá, jestli na stromcích něco zůstane. Ono má být pod nulou ještě i ve středu, pak oteplení a příští týden straší mrazíky ráno znovu - co nezmrzne teď, zmrzne potom crying... Darina je v plném květu, Redhaven začíná kvést, jen Venus zatím ještě drží v poupatech.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 18.3.2024 23:00
Vaše poslední fotka pane Waltere s letící včelou jen potvrzuje to co jsem o vašem focení již napsal. Po včerejšim mrazu -3,5 st. a po ošetření Championem který byl aplikován na poslední chvíli, jisté poškozeni Pinkcotu, podobně nakvetená Veharda bez škrábnutí, Leskora je také v pořádku ta je v kvetení asi o týden opožděná. Marek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 19.3.2024 10:13

je teprve březen a opravdu záleží hodně na tom, jestli je celou noc jasno nebo je aspoň trochu oblačnosti. U mě v noci polojasno a výsledkem byla teplota jen asi půl stupně pod nulou, to je bez problémů. Jak jsem se podíval, ne všude tak bylo. Například stanice ČHMÚ Doksany v Ústeckém kraji, 161mnm, Polabská nížina, téměř -5°, tak tam mají vymalováno. A třeba Čáslav 238mnm -3°, dost na to, aby většina květů pomrzla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 19.3.2024 10:20
U nás v HK dnes ráno bylo chloupek nad nulou. Nebylo úplně jasno, takže dobrý!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 10:40
Ano pane Waltere Polabí téměř -5 st., celou noc jasno 🙈
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 11:14
Nejsou ale květy jako květy, k porovnání dávám sežehnutou Vehardu a o něco později kvetoucí Leskoru.
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 11:26
Nicméně i v těch hnědých zdánlivě mrtvých květech Vehardy se občas zazelená pestík (cca 20 procent). Veharda byla již lehce v odkvětu proto si zaslouží obdiv. Leskora dopadla na výbornou. Předevčírem jsem do květů šplíchl Champion. Nejhůř dopadl klasicky Pinkcot, přežilo něco málo opožděných květů cca 5 procent.
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 19.3.2024 11:35
V reálu jsou ty blizny o dost zelenější. Ještě foto neodolného Pinkcotu.
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika