Mráz - malé plůdky meruněk



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?)
22.4.2014 7:41

tak katastrofa nenastala a ja mohu pochvalit francouzskou odrudu Kiotto, že je vzorná a plody po mrazíku nezčernaly

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 14.170 (?), 21.4.2014 17:43

Pane Polehlo,

jaký máte dojem ze svic? Nejsem schopen vyhodnotit jejich účinnost. Používali jsme české svíce Prokvět. Ty téměř nedýmí. Třešně máme na svahu. Studený vzduch po něm stéká do údolí. Ve čtvrtek ráno, když dohořívaly byl kruh bez námrazy o průměru cca 2m. Minimum bylo cca -1,5°C. Květy se mi zdály poškozeny, ale na objektivní hodnocení bylo brzy. Další večer přišel opět mrazík a to už jsme neměli čím topit...

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 21.4.2014 21:52

mám též všeobecný dotaz k těm svícím - cena 200Kč na 7m plochy na maximálně 10 hod se pro mě zdá dost vysoká, navíc zahradu mám mimo domov, takže její zapálení např. ve 22 hod nepřipadá v úvahu. Napadlo mě co použít klasickou hřbitovní svíci (s trochou cynismu) a pověsit ji na dolní větev.Ta by částečně menší stromek mohla ochránit. Též její hoření bývá i několik dní a cena kolem 50Kč.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.58 (?), 22.4.2014 7:31

Jak se to jmenuje ty svíce, a kde se to dá koupit? Ať jsem připraven na příští rok a zase nepřijdu o většinu úrody. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.4.2014 7:41

tak katastrofa nenastala a ja mohu pochvalit francouzskou odrudu Kiotto, že je vzorná a plody po mrazíku nezčernaly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.143 (?), 23.4.2019 15:05

Kdyz nezmrznou mohou se nachladit a maji pak opozdeny vyvoj a nebo uplne zakrni a casem upadnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.140 (?), 22.4.2014 9:58

Použil jsem svíce pod názvem PROKVĚT českého výrobce.Na netu si dejte do vyhledavače tento název a dozvíte se vše potřebné.
Svíce (10 ks) jsem měl zapálené 5 hodin od 2:00 ÷7:00 na ploše cca 280 m.Po uhašení jsou připraveny na dalších 5 hodin hoření.Zkušenosti teprve sbírám ovšem nějaké poznatky by už byly.
Rozmístil jsem teploměry na stromy v zóně zapálených svící.Teploty v rozmezí -0,5÷+1 *C dle vdálenosti od zdroje tepla.Jeden teploměr mimo dosah svící a teplota -3*C a mrazivý vánek, který občas oheň ze svící srážel k zemi.
Kontrola po dvou dnech: Hrušeň v květu nepoškozena.Jabloně vpořádku (růžové poupě).Dokvétající broskvoň také vpořádku kontrolou květů v různých částí koruny zjištěny miniplůdky po rozdělání svěží zelené barvy po rozříznutí čistě bílé.Meruňka Pincot byla po odkvětu a tam si nejsem jist.Začínající květ švestky a blumky zdá se bez poškození.
Zda jsem použil svíce zbytečně či právem vyhodnotím až jak dopadli sousedé a jak se bude moje ovoce vyvíjet.Ale kosa to byla řádná, tak mě už dlouho nemrzly ruce jako ve čtvrtek ráno. - Mičurin II (Tr 470m).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.4.2014 10:28

Já jsem nedělal proti mrazu nic blush. Na přesném teploměru jsem ve výšce 1 m nad zemí naměřil ve čtvrtek nad ránem -6,5°C a o den později -4,8°C. Ovocné stromy se nacházely přibližně v následujícím stavu vegetace: broskvoně střed kvetení, třešně začátek kvetení, hrušeň a jabloně květní poupata až začátek kvetení, slivoně začátek až střed kvetení, réva - včelí prdelky. Včera večer jsem kontroloval dílo zkázy. Kupodivu se zdá, že všechno není kaput. Například třešně i slivoně kvetou dál, a to z poupat, které nebyly v době mrazu ještě otevřené. Takže jistá naděje na zázrak.Na přesné hodnocení je samozřejmě brzo. Za měsíc podám přesnější hlášení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 22.4.2014 15:44

Tak na Olomoucku mráz na Velký pátek -1C půdky meruněk evidentně přežily bez jakékoliv ztráty.  Sice špičky půdků cca 1/3 půdku je tmavě zeleně zabarvena, ale půdky neopdly a rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.58 (?), 22.4.2014 17:19

Jsem rovněž z Olomoucka a velká většina plůdků je z 1/3 tmavě zbarvená. Nemám s tím zkušenost, zda takové plody přežijí a vyrostou??? Nejdřív jsem si myslel, že všechno opadá, ale už jsou to 4 dny a stále rostou. Jen nevím, jestli bych to neměl něčím postříkat. Mrzí mě, že jsem na Velký Pátek neměl ty již zde popisované svíce. Mám sice jen dvě meruňky a loni úroda cca 100 kg a letos to vypadalo lépe. Škoda jen, že další pokus mám až za rok. Chybami se člověk učí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 22.4.2014 22:05

Namrzlé plůdky sice dál dočasně rostou, ale obvykle chytnou nějakou houbovou chorobu a plod bude zdeformovaný. Je to škoda. Já jsem na své zahradě omrzliny nenašel a plody už mají 20-25 mm. Největší je Aurora. Teď už asi nezmrznou, ale nechci to zakřiknout. Květy na všech mých stromech přežily nečekaných, ale krátkodobých -2 st. Včetně Golrich, Maďarské a Velkopavlovické. Nepoužil jsem protimrazové prostředky, ale měl jsem naplánovaný Champion na květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika