Mráz



host - 244.96 (?)
20.4.2017 20:28

Snad to bude mít nějaký efekt... mě by zajímaly zase keře rybízu-jestli je rozdíl když jsou či nejsou odkvetlé.Byl tu názor že po odkvětu jsou odolnější-nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 130.35 (?), 21.4.2017 9:17

Kroměřížsko v 6h ráno -0,2st. Věřím, že víc jak -1st. v noci nebylo. Se špendlíkama stále žiju. Dneska stříkám proti pilatce. Sadař

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.122 (?), 21.4.2017 9:43

Plzen, 368 mnm. Mrzlo od 22h, rano v 5h -4,8°C... Nyni se zatahlo a zaclo foukat pote, co je vse spaleno :-(Ve skleniku bylo to same, ale voda v sudu byla bez ledu. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.55 (?), 20.4.2017 20:32
K tej (určite užitočnej) tabuľke: myslím si že sa to nedá takto striktne vyjadriť jedným číslom, brať do úvahy len ovocný druh bez ďalších "premenných" nie je správne. Tými premennými sú napr. vek stromu, jeho kondícia, stanovište (na vetre, v závetrí), rýchlosť poklesu teploty, jej trvanie atď. Preto namiesto 1 čísla vznikne potom určité rozpätie (range) teplôt, čo je už individuálne a v podstate nemožné exaktne určiť pre každú jednu lokalitu a každý jeden strom. Samozrejme, je istá cut-off hranica 100%-ného poškodenia. Osobne si myslím (z vlastnej skúsenosti) že jablone a hrušky znesú ešte o trochu viac ako je uvedené v tabuľke. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 188.117 (?), 20.4.2017 22:10

Súhlasím. Ja tie čísla tiež beriem ako orientačnú pomôcku. Ja si ešte myslím, že na marhuliach začínajú prvé poškodenia pri -0,6, ale na úplné zničenie násady treba určite nižšiu teplotu, ale nemám presne odpozorované, akú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
carter - (13) - 218.219 (?), 21.4.2017 1:00

Jsem na půl cesty mezi UH a Kyjovem a dnes lítám celej den. Ráno jsem stříkal mědí, růže a hortenzie přykryté květináčema, jahody a zelenina netkanou textilií, menší meruňky v provizorním stanu, pod dvěma meruňkama jsem založil oheň a přikládám a na jednu meruňku fučím přímotopným ventilátorem 1.500W.

Přesně podle yr.no, začalo mrznout o půlnoci, teď máme 2 metry nad zemí -1, ale hadice co leží na zemi už komplet zmrzla, což jsem zjistil, když jsem chtěl postříkat pár dalších stromu vodou...

Ještě půjdu jednou přiložit a jdu spát, uvidíme ráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.96 (?), 20.4.2017 20:28

Snad to bude mít nějaký efekt... mě by zajímaly zase keře rybízu-jestli je rozdíl když jsou či nejsou odkvetlé.Byl tu názor že po odkvětu jsou odolnější-nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 20.4.2017 20:49

Nakonec jste mě vystresovali indecisiona připravil jsem u meruně hranici a hadici. Než půjdu na kutě, zapálím to. Na jahody jsem mrsknul netkanku a schoval nejcitlivější subtropy...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 225.138 (?), 20.4.2017 21:39

Jakýpak na kutě, ráno už byl dneska mráz kolem -1(stejně jako včera) a ještě před chvílí jsem vybíral tenký led ze sudů, za hodinu začnu přikládat pod 2meruňkama(5 starejch uhláků),přikreju plechama kvůli distribuci tepla, bavorské klobásky+pivečko+slivka, na tenhle mráz se těším:-) 

Roman z Vysočiny(jih Třebíčska 425mnm)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 20.4.2017 22:59

Už topím pod meruňou (polena a větve do krbu) a už taky na mě přišel fízl od vedle, že ničím ovzdušílaugh. Jsou daleko horší věci než mráz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.4 (?), 20.4.2017 21:45

Mám pět odrůd červeného rybízu a jeden bílý. Vybírala jsem určené ke konzumu, do vyšších poloh, odolné. Keře byly loni pětileté, dobře zapěstované, květy po celé délce prutů. Rané kvetly hodně až už odkvétaly, ty pozdnější začínaly. Všichni okolo říkali, že rybíz je v mrazu ok, nebyl ok ani jeden, ani ty pozdní. Všechny plodily, ale na třapinách bylo po třech pěti kuličkách. Mám pocit, že nejlíp to ustál ten bílý.

Protože je to naše skoro nejoblíbenější ovoce, zkusili jsme ho letos zabalit, mám tam teploměr, zatím to nešlo pod -1,6. Včera večer jsem tam hodila na ochlazení lahve s převařeným mlékem, dnes dám asi petky s vodou nebo zapálím nějakou tu svíčku. Je to směšná starost v porovnání s tím, co prožívají sadaři a pěstitelé ovocných stromů, ano, ale po loňské zkušenosti to chceme vyzkoušet jinak.

Zimolezy, muchovníky, borůvky byly loni naprosto ok, maliny nekvetly, takže taky ok, jahody mi ničí květopas, mrazové škody na nich nepozoruju, kiwi mi zmrzne každoročně, takže taky ok. Japonská hruška to loni přestála v pořádku i bez balení, letos je zabalená. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika