Mráz



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?)
17.4.2017 13:59

bunny: Je třeba si tu problematiku trochu nastudovat, zdroje jsou, jak řekl známý politik. A pak byste věděl, že konce výhonů neumrznou, jsou na to vybavené, ale můžou vyschnout. A tím obvykle, pokud je řez těsně nad očkem může, opakuji MÚŽE zaschnout koncové očko. A ty reakce na váš lehce pitomý post jsou adekvátní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.4.2017 12:09

p. Fidla, na staré kolená a slušnosti ste sa nenaučili stále? ale nebudem nad vami ešte lámať palicu. myslím, že moja otázka ako ochrániť a či vôbec konce novozasadených stromčekov je relavantná, pretože keď to vymrzne, tak kmeň bude nízko a pod. teda vás poprosím, aby ste sa správali tak, aby sa ostatní zaslúžilí pestovatelia nemuseli za vás hanbiť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 17.4.2017 22:27

Mou reakci se nemusíte brát osobně pane Bunny.. V podstatě jste to odskákal za všechny ty nasírající dotazy, které se tady vždy opakují když hrozí jarní mrazy.. Tedy, mi a mnoha jiným reálně hrozí zmrznutí lahodných meruněk a někteří se tady obávají o zmrznutí listů! Pokud by stromy ohrozilo pozdní zmrznutí lístků, už dávno by tady žádné stromy nebyly, to si prosím uvědomme!

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.4.2017 12:28

Plně souhlasím s reakcí pana Fidly, nasazovat ponožky na konce výhonu bez pořádné holínky považuju přinejmenším za nerozumné.PS- za svou reakci se nikomu omlouvat nehodlám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.4.2017 12:34

skusim to este vysvetlit. pri jesennej vysadbe mi odporucili, ze nemam urobit povysadbovy rez, resp. ak zastrihnut, tak nie na pozadovanu velkost, lebo v zime tie konci namrznu, cim sa znehodnoti cast dreva, znizi sa kmen, ktory bude treba zastrihnut zase a tiez aj konare. teraz ked uz mam povysadbovy rez urobeny na pozadovanu dlzku, maju prist mrazy, tak moja otazka je, ci aj take mrazy poskodia tu zastrihnutu cast, odmrzne nap. 10 cm a ci treba stromcek chranit alebo nie. stači odpovedat, nie netreba bez akychkolvek vylevov na ktore zvedavy nie som... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 17.4.2017 13:59

bunny: Je třeba si tu problematiku trochu nastudovat, zdroje jsou, jak řekl známý politik. A pak byste věděl, že konce výhonů neumrznou, jsou na to vybavené, ale můžou vyschnout. A tím obvykle, pokud je řez těsně nad očkem může, opakuji MÚŽE zaschnout koncové očko. A ty reakce na váš lehce pitomý post jsou adekvátní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.4.2017 14:05

PP: problematiku mám naštudovanú do tej miery, že mne osobne ale aj tu na fóre písali, že v jeseni sa po výsadbe stromček má srihať na "nečisto" v dosledku toho, aby sa znizilo vyparovanie ale kedze sa koniec odstrihne, tak určity usek moze zamrznut, tym vyschnut. teda preto sa pytam ze ked uz teraz na jar to mam strihane tak ako to ma byt, ci moze mraz konce poskodit a treba to nejako chranit alebo nie. stacila odpoved, nie netreba. o.i. keby to viem, tak sa nepytam, co je tiez logicke. teda akekolvek vybuchy mi pridu neadekvatne. zvlastne, ze takto reaguju vzdy len ludia na nete (kde sa snazim byt stale slusny) a nikto, nikdy v reale nie. neviem cim to je. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.115 (?), 17.4.2017 14:10

My zkušenost s vymrzlými - předtím při střihu pečlivě vybranými - pupeny máme a museli jsme po dubnových mrazech u nově vysazených stromků všechny korunky zakládat znovu - což vůbec nebylo snadné, protože moc venkovních pupenů, neponičených už ze školky, se najít nedalo... od té doby se snažíme stříhat stromky - nové - co nejpozději.

Takže ano, já bych se aspoň pokusil koncové pupeny ochránit (hlavně tak, aby pupen zůstal v suchu - takže i ty holínky :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.4.2017 14:19

4.115: veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď, síce ste ma nepotešili ale aspoň niekto pochopil otázku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.227 (?), 17.4.2017 18:53

Bunny, já letos zjara sázela jen jednu jablůňku, ale dneska jsem jí rašící korunku zabalila aspoň do novin, aby ty mlaďoučké rašící lístečky byly aspoň trošku chráněné. Jinak u mne na zahradě je všechno v plném květu kromě jabloní a Tuleu Gras, která kvést začíná. Takže nektarinky, broskve, hrušky, rybíz, angrešt, ryngle,švestka Hanita, muchovník, ořechy opět nebudou. Ještě, že nekvetou jahody... Jinak jsem dneska lítala po zahradě a přikrývala rašící lilie a měkké výhonky růží (ty letos raší až od země, vysoké výhony zimu neustály), mladé pivoňky a pár bohyšek - jestli to bude co platné, uvidím. Ještě, že mi zatím nelezou brambory.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 17.4.2017 19:48

p. Lída, dakujem :) tak u mna ani ceresna este nekvitla vobec, jablone uz vobec nie, ale na tom mi az tak nezalezi. zemiaky este nemam zasadene vobec, cesnak je von asi 15 cm, tak snad nic. len tie stromceky mi teraz robia vrasky na cele. u nás má byť do -10 st. ale to mi len sused dnes hovoril, nemám chuť veľmi pocasie sledovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika