Mráz



Pavel z Pavlovic - (2) - 204.87 (?)
15.4.2017 17:54

Žádný strach chachaři, když požijete ten správný biopostřik jako v Německu, úroda je super...:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 15.4.2017 7:25

Já to říkám pořád, Konvalinko. Jak zpívá Nohavica:,,Praotče Čechu, tys byl ale strašny cyp. Kdyby si popošel ještě o pár kilometrů dále, tak jsem se teďka mohl kdesi v teple v plavkach válet."   Nechme počasí na Pánu Bohu! Uvidíme, zda se na nás zlobí! Babička říkala, že každé zlo je k něčemu dobré!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.243 (?), 15.5.2017 14:51

Bohužel na mé meruňce ani to lupení :o(

Může mi, prosím, někdo poradit. Jedná se o starý veliký strom. Zmrzl a teď vyrostlo jen pár letorostů. Můžu ho ještě nějak zachránit? Děkuji za pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel z Pavlovic - (2) - 204.87 (?), 15.4.2017 17:54

Žádný strach chachaři, když požijete ten správný biopostřik jako v Německu, úroda je super...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 9:26

Chtěl bych se pokusit příští týden ochránit meruňku, mám ji vedle domu a můžu podnikat mnohé. Svíčky nepřipadají v úvahu, nehodlám dát za 5 dní 1000,- za 5 svíček.

Jedná se o malou meruňku cca 3m výšky, 1.5m průměru. Předpokládám, že v našich nepříznivých podmínkách teplota dosáhne k -5°C. Počítám, že bych pod ni postavil kovový sud a v něm topil. Můj dotaz zní, jak mohutně je potřeba přikládat, abych stromek ochránil? Stačí třeba do půlnoci udržovat mírný oheň, aby se udělalo žhavé, a do rána toto stromek ochrání? Máte s tímto jednostromkovým přitápěním někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.1 (?), 15.4.2017 9:31

Já na tříleté Kioto vyzkouším právě ty svíčky. Také u nás bívá o cca 2-3 stupně míň než předpovídají.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 9:34

Jenže mrznout má celý týden a svíčka vydrží jednu noc. Dát 1000,- za (nejistou) záchranu těch pár meruněk mi rozhodně nestojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 15.4.2017 10:04

Hm, takovýhle stromek by se dal překrýt zakrývací plachtou, nebo dvěma spojenými, co na tom, že se něco málo poláme, důležité je, že to chvíli udrží teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.1 (?), 15.4.2017 10:08

Tak já doufám že mrznout celý týden nebude :) Jinak nové výhonky jsou hodně křehké a já jsem v dost otevřené oblasti, kde docela fouká, takže nějaká plachta by jistě něco vylomila. Ale nezavrhuji ji, jěště to zvážím.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 15.4.2017 10:11

a opět tu vyvstává otázka, zda se pokoušet v okrajových oblastech pěstovat meruňky, když v důsledku nepříznivých teplot na nich uvidíme plody v průměru tak jednou za pět let anebo pěstovat broskvoně se zvonkovitým typem květů, které by nastávající zimu měly poměrně dobře přestát. přiznám se, že i já meruňky mám, ale za posledních 10 let zaplodily pořádně jen 2x, zatímco úrodu z broskvoní mám každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 10:23

Se zakrýváním mám z loňska špatnou zkušenost, mnoho pupenů, květů a větviček se polámalo, to už opakovat nebudu. Pro a proti pěstování v nevhodných polohách znám. Moje otázka je pouze o tom, kdo má zkušenost s přitápěním pod stromkem a jak jej nejvhodněji provozovat, aby ve fázi odkvétání květy vydržely mráz -5°. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika