Mráz



pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?)
15.4.2017 7:25

Já to říkám pořád, Konvalinko. Jak zpívá Nohavica:,,Praotče Čechu, tys byl ale strašny cyp. Kdyby si popošel ještě o pár kilometrů dále, tak jsem se teďka mohl kdesi v teple v plavkach válet."   Nechme počasí na Pánu Bohu! Uvidíme, zda se na nás zlobí! Babička říkala, že každé zlo je k něčemu dobré!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 15.4.2017 7:25

Já to říkám pořád, Konvalinko. Jak zpívá Nohavica:,,Praotče Čechu, tys byl ale strašny cyp. Kdyby si popošel ještě o pár kilometrů dále, tak jsem se teďka mohl kdesi v teple v plavkach válet."   Nechme počasí na Pánu Bohu! Uvidíme, zda se na nás zlobí! Babička říkala, že každé zlo je k něčemu dobré!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.243 (?), 15.5.2017 14:51

Bohužel na mé meruňce ani to lupení :o(

Může mi, prosím, někdo poradit. Jedná se o starý veliký strom. Zmrzl a teď vyrostlo jen pár letorostů. Můžu ho ještě nějak zachránit? Děkuji za pomoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pavel z Pavlovic - (2) - 204.87 (?), 15.4.2017 17:54

Žádný strach chachaři, když požijete ten správný biopostřik jako v Německu, úroda je super...:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 9:26

Chtěl bych se pokusit příští týden ochránit meruňku, mám ji vedle domu a můžu podnikat mnohé. Svíčky nepřipadají v úvahu, nehodlám dát za 5 dní 1000,- za 5 svíček.

Jedná se o malou meruňku cca 3m výšky, 1.5m průměru. Předpokládám, že v našich nepříznivých podmínkách teplota dosáhne k -5°C. Počítám, že bych pod ni postavil kovový sud a v něm topil. Můj dotaz zní, jak mohutně je potřeba přikládat, abych stromek ochránil? Stačí třeba do půlnoci udržovat mírný oheň, aby se udělalo žhavé, a do rána toto stromek ochrání? Máte s tímto jednostromkovým přitápěním někdo zkušenost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.1 (?), 15.4.2017 9:31

Já na tříleté Kioto vyzkouším právě ty svíčky. Také u nás bívá o cca 2-3 stupně míň než předpovídají.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 9:34

Jenže mrznout má celý týden a svíčka vydrží jednu noc. Dát 1000,- za (nejistou) záchranu těch pár meruněk mi rozhodně nestojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 15.4.2017 10:04

Hm, takovýhle stromek by se dal překrýt zakrývací plachtou, nebo dvěma spojenými, co na tom, že se něco málo poláme, důležité je, že to chvíli udrží teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.1 (?), 15.4.2017 10:08

Tak já doufám že mrznout celý týden nebude :) Jinak nové výhonky jsou hodně křehké a já jsem v dost otevřené oblasti, kde docela fouká, takže nějaká plachta by jistě něco vylomila. Ale nezavrhuji ji, jěště to zvážím.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 15.4.2017 10:11

a opět tu vyvstává otázka, zda se pokoušet v okrajových oblastech pěstovat meruňky, když v důsledku nepříznivých teplot na nich uvidíme plody v průměru tak jednou za pět let anebo pěstovat broskvoně se zvonkovitým typem květů, které by nastávající zimu měly poměrně dobře přestát. přiznám se, že i já meruňky mám, ale za posledních 10 let zaplodily pořádně jen 2x, zatímco úrodu z broskvoní mám každý rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 15.4.2017 10:23

Se zakrýváním mám z loňska špatnou zkušenost, mnoho pupenů, květů a větviček se polámalo, to už opakovat nebudu. Pro a proti pěstování v nevhodných polohách znám. Moje otázka je pouze o tom, kdo má zkušenost s přitápěním pod stromkem a jak jej nejvhodněji provozovat, aby ve fázi odkvétání květy vydržely mráz -5°. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika