Moniliový úžeh peckovin 2019



Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?)
9.5.2019 22:57

Aj mne sa zda ze tento rok ako keby bol tlak tej monilie vacsi, z cca 5rocnej marhuly to skosilo 2/3 stromu, vsade na konaroch tecie zivica :-(  Orezem ju a som zvedavy co s nou bude. a to som ju postriekal pred kvitnutim signumom (len akurat ten postrek bol cca 5dni zarobeny pred samotnym striekanim, mozno to bola chyba. po ine roky bez postreku a stromu nic nebolo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
      
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 220.164 (?), 9.5.2019 22:57

Aj mne sa zda ze tento rok ako keby bol tlak tej monilie vacsi, z cca 5rocnej marhuly to skosilo 2/3 stromu, vsade na konaroch tecie zivica :-(  Orezem ju a som zvedavy co s nou bude. a to som ju postriekal pred kvitnutim signumom (len akurat ten postrek bol cca 5dni zarobeny pred samotnym striekanim, mozno to bola chyba. po ine roky bez postreku a stromu nic nebolo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 4.187 (?), 9.5.2019 23:36

aj ja som mal na Velite viacero vetvičiek napadnutých moniliou, aj keď v čase kvitnutia bolo sucho. Všetko som to odrezal. Zaujímalo by ma, či je treba rany (do 0,5cm) po oreze ešte zatrieť voskom, alebo nechať to na autoimunitu stromu, kedy rany zavalí miazga? Kdesi som čítal, že zatieranie rán (všeobecne-pri bežnom reze) ani nemá nejaký význam, že je to skôr o dobrom pocite záhradkára, že spravil pre strom maximum...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.204 (?), 11.5.2019 9:40
Letos sem udělal pokus, i z časových důvodů a že bylo hezké počasí sem nestříkal vůbec a už to neudělám. Napadené naštěstí jen drobné větvičky. V loni před rozkvětem nebo spíš nakvétaní Talentem a úplně v pohodě. Znatelný rozdíl. Co je potěšující tak višeň Újka úplně v pohodě. Narozdíl od předešlých roků. Zajímavý. Škoda že postupným přivykáním nelze dosáhnout nějaké odolnosti, pouze snad genetickým množením. K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.45 (?), 7.6.2019 15:36

Mám odrody Orangered a Goldrich. Tento rok na bolo u nich silné napadnutie moníliovým úžehom. Ako sú na tom s odolnosťou na moníliový úžeh Harcot, Hargrand, Harlayne, Harogem. Aké máte s nimi skúsenosti?  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.6.2019 16:40

Monilia se nevyhýbá ani tzv. teplejším lokalitám. Kdekoliv se může z jara stát, že silně zaprší a hned na to se v noci silně ochladí až k nule. Myslím, že to je úplná pozvánka pro takovéto houbové choroby. Monilia se mi vyskytla i na ošetřených stromech. Extrémní případy však vídám zejména na stromech, které se nikdy neošetřují. Ty pak podle toho vypadají. Samozřejmě, existují i lokality, kde k uvedenému průběhu počasí nedochází. Nebo ne v takové míře. Tam se pak zřejmě meruňkám daří i bez nadměrné chemické ochrany.

Monilia v Bulharsku (zasaženo 80% stromu)
Monilia v Bulharsku (zasaženo 80% stromu)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 30.7.2019 21:30

Tak takhle dopadla třešeň Stella stará asi 10 - 15 let. Před týdnem začala vadnout, tak jsem zaléval... a nic. Letos přeplodila jako nikdy předtím, tři čtvrtiny úrody zůstaly na stromě, fest hnily a opadaly. A chytly to větve a listy. Komplet celý strom. Sem tam je zeleno, kde na letorostech plody nebyly, ale to jsou třeba 4 větvičky na celém stromě. Okolní třešně jsou OK. Tak co s tím? Zlikvidovat? Blumeriella to není. Zítra vyfotím celý strom.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 212.49 (?), 30.7.2019 22:09

Spíše mrtvice ze sucha, jaká je hloubka půdy? Moneliový úžeh zatím procházel jen přes květy. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 30.7.2019 22:46
Hnědozem na spraši asi jeden metr, pod ní postupně štěrkopísek. Hladina spodní vody asi 4-5 metrů. S tím suchem se mně to nezdá. Strom je v rohu zahrady a oba sousedi dost zalévají. Nakonec já taky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 30.7.2019 23:07

Napadla mně ještě P. syringae...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 31.7.2019 10:13

Fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika