Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
6.4.2016 22:24

Dnes jsem provedl druhý postřik proti moniliovému úžehu (Horizon + Zato). Ovšem nechápu, proč jsem si dělal zásobu Horizonu, když má registraci ještě dva roky. Kdo to tady "plašil"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.4.2016 22:36

tak bych to měl na 10 - 30 let

Na cibuli to spotřebujete v 10 litrech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 7.4.2016 7:47

A není to překlep s tou cibulí. Myslím, že to je na diskontu (45g na 10 l)???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.4.2016 8:42

Taky mi to přišlo divné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 8.4.2016 19:13

Haná 300 metrů a merunka VP začíná kvést 3 den. Bohužel jsem zatím nestihl postřik Horizonem. Jaká je prosím minimální účinná teplota postřiku Horizonem?? A jak dlouho nesmí po postřiku pršet?? Je to 10C a do zaschnutí postřiku?? Snad zítra bude teplota a "okno" v tom deštivém čase... Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.4.2016 21:42

Pročtěte si od začátku tohle vlákno. Nějaké odpovědi na Vaše otázky zde naleznete. Všechno si nepamatuji, jen snad, že Talent působí dobře nad 12°C, Horizon přesně nevím, ale asi to bude podobné. Kuky dostal nápad přimíchat do Horizonu nebo Talentu Zato, které působí i při nižších teplotách. Pršet by snad nemělo do dvou hodin, u insekticidů snad dokonce šest hodin, chtělo by to znovu připomenout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.4.2016 7:33

Asi tak. Mám ale zkušenost, že Horizon poškozuje rozkvetlé květy (hnědnou). Tak bych ho použil až při dokvétání, jak praví návod (a při rozkvétání). Teď třeba to Zato nebo Talent. Zato nesmí zmoknout dvě hodiny. Květy mně po Horizonu sem tam v minulosti zhnědly, ale na úrodu to vliv nemělo. Ale neriskoval bych to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 9.4.2016 9:07

No, já mám s Horizonem velmi dobré zkušenosti řadu let. Mám velké balení a ostatní přípravky ani nemám. Tak díky za rady té teploty a času před deštem... ((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.4.2016 21:08

Pokud hnědnutí okvětních plátků způsobují fungicidy, tak to není jen Horizon. Mně to způsobuje i "příbuzný" Talent (+Zato). V minulém roce to nemělo na násadu žádný vliv, takže jsem bez obav. Nejdůležitějším ukazatelem jsou pro mě všude vyrůstající svěže zelené listy, z toho se opravdu můžete radovat, to je totiž ukazatel momentální nepřítomnosti moniliového úžehu, což se ještě může časem bohužel změnit k horšímu. Když plůdky nezmrznou, tak se o násadu nebojím. Ty všude vyrůstající svěže zelené nové listy opravdu znamenají momentální pěstitelovo vítězství nad zhoubnou nemocí meruněk. Takže třikrát hurá. yesChladné a deštivé počasí ovšem jistě "zavelí" k novému útoku této choroby a k nějakým těm jejím lokálním úspěchům. Monilinia laxa se prostě ještě bude snažit "donutit nás k pláči", ale nejprudší nápor by měl být fungicidní ochranou už zažehnán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 80.64 (?), 9.4.2016 21:43

Mně u Karoly (?snad) vždycky většina květů zhnědne, uschne a opadne. Výsledkem je nakonec pouze pár "donošených" plodů. Přisuzuji to pravděpodobně špatnému opylení květů. Ani u ostatních odrůd to nejsou nějaké větší úrody. Letos jsem na kvetoucích meruňkách viděl všehovšudy pouze 2 včely. Když to srovnám s dobou před 5-7 lety, tak včely v této době prakticky vymizely. Moniliový úžeh zatím držím na uzdě. Letos jsem použil pouze Horizon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika