Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?)
7.5.2016 20:32

U nás mrazy v podstatě nebyly, v pondělí bylo lehounce "lízlo", ale jinak nás to minulo. Pravda, o dva kilometry níže to vypadalo jinač. Bydlím severně od Havířova, lokalita je trošku výš a je chráněna jak proti větru, tak (například loni...) i proti děšti frown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 7.5.2016 20:26

Taky jsem na Toptaste už nějaké povadlé větvičky stříhal. A kde že jste to na severní Moravě s mrazama vyhrál? Pan Fidla v Opavě, ani Jirka z Frýdku Místku moc nadšením nepřekypovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 7.5.2016 20:32

U nás mrazy v podstatě nebyly, v pondělí bylo lehounce "lízlo", ale jinak nás to minulo. Pravda, o dva kilometry níže to vypadalo jinač. Bydlím severně od Havířova, lokalita je trošku výš a je chráněna jak proti větru, tak (například loni...) i proti děšti frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 7.5.2016 21:30

Když to všechno sečtu, stálé přetrvávající sucho,3 roky po sobě přeplozeno, tlak moniliozy, mrazy z před pár dnů, tak v červnu bude mrtvice řádit jak "černá ruka"sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.116 (?), 9.5.2016 20:02

Ako bola tento rok u vás napadnutá monilióvym úžehom Maďarská? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.5.2016 21:39

Maďarky a VP bez napadení mon.úžehem.V.P je bez meruňek na Maďarkách něco málo zbylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.212 (?), 9.5.2016 22:25

U mňa bolo doteraz všetko bez moniliózy. Ale na Bergerone začalo vädnúť zopár vevičiek pred pár dňami. Zaujímavé je, že vädnú iba vetvičky, na ktorých zostali zmrznuté plody (neopadali). Mám teda podozrenie, že mrazom poškodené plody predstavujú ďalšiu bránu pre vstup monilie do konárov mimo kvetov. Cievne zväzky na napadnutých konároch sú čierne. Nie som ale fytopatológ a možno sa mýlim a jedná sa o inú chorobu a nie o moniliózu. Nikdy som ale nič podobné nepozoroval. Objavilo sa to ešte na Pinkcote, ale v menšej miere. Goldrich a Harlayne sú čisté. Všimli ste si ešte niekto túto súvislosť so zmrznutými plodmi a vädnutím konárokov?

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.134 (?), 15.5.2016 13:24

ano..mám to taky..letos poprvé nebudu mít ani meruňku... jinak 5let v pohodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.241 (?), 18.6.2016 20:51

Já letos na jaře ošetřil Horizonem vše co šlo, višně, třešně, meruňku i nízkokmeny jabloní tím co zbylo atd.

Meruňka i přes postřik vypadala že to letos nerozchodí, i přes postřik některé větve zasychaly pupeny, listy zkroucené, prostě bídnej pohled, ale strom to rozchodil a olistil se, do začátku týdne vypadal normálně.

Na začátku týdne sem si ale všiml na višních, že cca 10cm části konce větviček jsou sežehlé, na meruňce jsou už povadlé i metrové letorosty, a dokonce se mi to projevuje i na jabloni, 10cm konce větviček sežhlé na tabák. Jsem si jist že strom nebyl nijak poškozen, jsou na něm i malá jablíčka.

Tak nevím, člověk to ošetří postříká a stejně to takhle dopadne. Jedna třešeň (bud je to VAN nebo RIVAN) je na tom od začátku roku taky bídně, takové zažloutlé listy, některé větve budu muset ustřihnout až u kmene... škoda mluvit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 19.6.2016 19:37
Tady u mě je posun jen v rozšíření MÚP na slivoně, které jsem proti tomuto nikdy neošetřoval. U meruněk dva postřiky s velmi uspokojivým výsledkem. U broskvoní jsem rád, že jsem k poslednímu postřiku proti kadeřavosti (těsně před rozkvetením až počátek kvetení) přidal i Horizon, takže v pohodě. Suchá skvrnitost je sem tam vidět, ale k masivnímu vypadávání pletiva listů nikde nedochází.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 28.7.2016 23:32

Proč na stromech hnijí ještě zelené plody broskví? Možná právě proto, že jsou poškozovany všelijakým hmyzem, který se zřejmě nemůže dočkat a píchá do zelených plodů již teď.

Envoy
Envoy
Halehaven
Halehaven
Inka
Inka
Inka
Inka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika