Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



host - 73.186 (?)
9.4.2016 22:04

trochu mě to počasí děsí, prší už skoro 3.den a předtím foukalo a byly přehánky, takže jsem musel 2.postřik nechat po deštích - snad v pondělí nebo možná už zítra navečer. Nevíte jak zpětně eradikativní je Horizon a Zato, případně Talent?..na ten ale bude zima..

Danik

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 73.186 (?), 9.4.2016 22:04

trochu mě to počasí děsí, prší už skoro 3.den a předtím foukalo a byly přehánky, takže jsem musel 2.postřik nechat po deštích - snad v pondělí nebo možná už zítra navečer. Nevíte jak zpětně eradikativní je Horizon a Zato, případně Talent?..na ten ale bude zima..

Danik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 10.4.2016 7:46

Eradikativně nebude půůsobit asi žáný, ale bych použil plně systémový Horizon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.10 (?), 10.4.2016 11:36

U nás taky prší (mrholí) nepřetržitě už třetí den. Podle radaru přijde okno cca 3 hodiny bez deště. Myslíte, že má cenu zkusit postřik na mokré stromy a doufat, že aspoň ty tři hodiny nebude pršet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 10.4.2016 11:47

Já bych nepanikařil a počkal na lepší počasí a až stromy oschnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.10 (?), 10.4.2016 12:17

Bohužel další možnost postřiku budu mít až příští víkend, a to už bude asi pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 101.27 (?), 14.4.2016 6:43

U nás bolo počas kvitnutia pekne. Skoro všetky kvety sú opelené, iba v závere prišlo asi na dva dni k zhoršeniu počasia, slabší dážď a mrholenie.

Ja som stihol 2x postriekať a mám to zatiaľ OK, ale u suseda čo nestriekal sa už začína prejavovať monilióza. 

Juh stredného Slovenska.

Monilióza
Monilióza
Monilióza
Monilióza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 14.4.2016 8:03

nevíte prosim, zda lze provest postrik Kumulusem do broskvoni a mandloni proti spále? práve v noci zaprselo do odkvetajicich peckovin, do merunek je tento pripravek OK, lze i do ostatnich? - mj.je Kumulus veden i do ekol.pestvani, proto bych jej prave rad pouzil... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.4.2016 9:29

Osobně bych se Kumulus nebál použít ani na broskvoně. Jak psal SvK, tak tento druh síry se dá používat i v průběhu vegetace. Ovšem použít proti tak silnému soupeři jako je Monilinia laxa pouze a jenom Kumulus jsem si netroufl. Deštivé počasí ještě zazlobí, ale velká zima by v nejbližších dnech už snad být neměla. Jak psal Jirka z Frýdku, tak musím konstatovat, že citlivá je opravdu více Spring Blush, ale i Aurora a to i v minulosti. Přitom jsou to stále malé, nerostoucí stromky, takže byly opakovaně fungicidy řádně "omyty". 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 14.4.2016 12:15

ja jej tam dám, vloni sem nedal nic a vse ok, nutno dodat, ze to neni zadne chranene misto, ale pekny fičák, takže kvety po desti velmi rychle osychají a tudiz monilia asi tolik řádit nebude, dnes ale aspon ten Kumulus...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.4.2016 12:29

Když jste v minulém roce nedával nic a bylo vše v pořádku, tak se u Vás Monilinia laxa pravděpodobně vůbec nevyskytuje. Tím pádem můžete být v naprostém klidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika