Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?)
25.2.2015 19:53

Mám dojem že balení typu "Zdravé..." nebo "Praktik STOP..." by obsahovalo lahvičku s 10 ml Horizon 250EW, akorát by místo 50Kč stál 69,90Kč v akci.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 187.224 (?), 25.2.2015 19:44

Jako zahrádkář, mající pouhých 12 stromů starých meruňek jsem pro trh pravděpodobně nezajímavý zákazník. Přesto jsou nás tisíce možná násobkem více.      Snažím se své stromy ošetřovat, meruňky proti monilii pravidelně. Termíny ošetření jsou obecně známy - počátek kvetení, konec kvetení.     Pročítáním této diskuze mi přijde, že na složení / sestavení / optimální volby postřiku se neschodnou zcela ani zkušení ovocnáři, natož laická veřejnost. Je pro trh nezajímavé nabídnout lidem jako my účinný a pochopitelný a přitom pro lidi bezpečný přípravek na Monilii?? Něco jako třeba "zdravé jablko"  čili sestavu pžípravků pro první a druhý postřik v balení řekněme na 10 nebo 50 l vody???     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.2.2015 19:53

Mám dojem že balení typu "Zdravé..." nebo "Praktik STOP..." by obsahovalo lahvičku s 10 ml Horizon 250EW, akorát by místo 50Kč stál 69,90Kč v akci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.2.2015 20:04

No to je otázka, jestli firmy balící u nás přípravky pro malospotřebitele, dostanou povolení je balit a dodávat na všechno, co by zahrádkáři potřebovali.
Horizon, Talent, Zato, Signum se pro malospotřebitele prodávají. Většina herbicidů, fungicidů a insekticidů je však určena a v poslední době i zaregistrována jen pro profesinální použití a tudíž se v malospotřebitelském balení neobjeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 25.2.2015 20:41

Njn, oni hobící v marketech nekoupí nic co by již nemělo malospotřebitelské balení povolené. Jen ta krabička je uživatelsky srozumitelnější a doporučená koncová cena přizpůsobená řetězcovým marketům zvyklým na "Akce 50% Sale".

Když se vrátíme k příkladu "sada Zdravé jablko", tak krabička obsahuje : DELAN 700 WDG 3 x 3 g a 3 x 5 g + fungicid DISCUS 3 x 2 g, které samostatně koupíte také, jen u toho nemáte ten časový plán s termíny postřiků.

No a pak máte třeba "Praktik Kadeřavost STOP ", kde máte Champion 50 WP 1x20 g a Thiram Granuflo 1x10 g. Akorát u řady Praktik nejsou tak hezké "noty" jak použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.2.2015 19:51

Stando,
nevím nic o tom, že by měla firma Bayer fungicid do ovoce, který by obsahoval obě účinné látky z Horizonu a Zata. Takové přípravky má jenom do obilovin (trifloxystrobin + tebuconazole či prothiconazole).Do jabloní měla Hattrick, ale to byla kombinace Horizonu + Euparen multi.

Kuky, to sólo používání Zata bych také nedoporučoval často. Takto kdysi pohřbila v ovocnářství firma BASF Diskus, když tehdy doporučovala jeho použití v bloku 3 ošetření za sebou. Následně se potom proto proti strupovitosti v sólo aplikacích nechytal ani Zato.
Ale ta kombinace Zato + nějaký triazol může být proti úžehu dobrá. Zkušenost s tím nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.17 (?), 25.2.2015 20:40

Já pánové mám ještě zbytky Baycoru, který v minulých letech dobře zabíral.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 25.2.2015 20:53

Se samotným Zatem nejsou u nás zkušenosti. Baycor už nemám. Chtěl jsem použít samotný Talent. Zkusím kombinaci T + Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.7 (?), 26.2.2015 9:02

Niekedy na nete dopredavaju aj to co v kamenakoch uz sezonu nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 27.2.2015 20:48

Mě by zajímalo, jestli si Kuky troufne na to Signum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.2.2015 20:59

Netroufnewink. Letos to bude TALENT + ZATO. Ale docela mně svádí použít samotné ZATO, schválně, co to udělá. To SIGNUM bude dobré, ale nechce se mi ho objenávat, protože mám jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika