Meruňky, monilioza 2014



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?) 
9.4.2014 11:53

Myslím, že to je jedno. Ale je dobře, že je něco mimo azolů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 6.7 (?), 9.4.2014 9:06

V poho... ze to nezmrzne.  Ale na moniliozu, ak do toho zaprsi, to celkom v poho nie je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.4.2014 10:20

A co Horizon, mám dojem, že s sním se může stříkat před i po

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 155.121 (?), 9.4.2014 11:54

Jo, Horizonem lze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 9.4.2014 12:15

Pokud si dobře vzpomínám, tak jsem psal v nějakém jiném vlákně, že používám k prvnímu postřiku Horizon a k druhému Talent (Baycor). Pan Vinšálek napsal, abych pořadí postříků otočil, tzn. 1.postřik Talentem a 2.postřik Horizonem. Ať už je to jak chce, tak neuškodí v příštím roce oba přípravky vystřídat za jiné. Tedy například ten Sporgon a Signum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.142 (?), 9.4.2014 10:22

Tak já myslím, že už sou meruňky (aspoň moje) odkvetené a při kvetení je nejrizikovější doba co se týče moniliozy, nebo se pletu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 9.4.2014 10:51

Ano, po odkvětu následuje období rašení listových pupenů a zasažené větve záhy sklopí nově vyrašené lístky.Pak už vystačí jenom pila...  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.4.2014 19:14

Dnes po dvou postřicích Baycorem. Krůpěje klejotoku nejsou vidět.
 Zatím tak 5 % koncových větviček.

Monilia laxa, meruňka
Monilia laxa, meruňka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 9.4.2014 20:36

Můj letošní "pokusný králík", meruňka s názvem Kompakta, má díky moniliovému úžehu snad všechny květy suché "na padrť" (neošetřeno), ovšem stromek se vzpamatuje, na rozdíl od minuloročního pokusu s Lerosou, která už neobrazila. Sem tam nějaký ten "suchý květ" s klejotokem je všude, ovšem v minimální míře. Musí se všechno důkladně projít a napadené květy odstranit. Moniliový úžeh květů peckovin jen velmi dotěrný a houževnatý škodlivý činitel. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 100.72 (?), 9.4.2014 21:16

Páni kolegovia, tak som sa dnes večer asi definitívne rozlúčil s tohtoročnou úrodou marhúľ, ostali mi len oči pre plač. Idem si otvoriť fľašu vína... :-(

To, čo ostalo po mrazíkoch, dnes dorazila búrka s ľadovcom. V troch vlnách tesne po sebe naše mesto Nitra zasiahlo prudké krupobitie, ktoré obilo takmer všetky malé plody. Videl som to v priamom prenose, pretože som sa vybral na záhradu s tým, že postriekam odkvitajúcu čerešňu prosti monilióze. Dážď a silný vietor mi postrek nedovolili.

Na dôvažok sa silne začína prejavovať monilióza. Napriek dvom postrekom - Baycor v plnom kvete, Sporgon pri odkvitaní. Vzhľadom na rozmery stromu je nemožné odstrániť všetky napadnuté konce vetiev. 

Myslíte, že by malo zmysel spolu s čerešňou postriekať aj marhulu? Mám kúpený Signum. Snáď by mohol trochu pomôcť, veď je to systémový prípravok.

Radosť mi robia aspoň bohato zakvitnuté slivky, pribúdajú však plody s tmavými bodkami, budem musieť urobiť postrek proti piliarke, aj keď nerád..

Na záhonoch je záľaha slizniakov. Po slabej zime ich je nekonečné množstvo. Prekrojil som ich za pol hodinu snáď stovku. Budem musieť doplniť zásobu Ferramolu, z minulého roku mi ostalo už len pár kíl.

Tento rok sa veru nezačína moc veselo :-/





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika