Meruňky, monilioza 2014



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 188.195 (?) 
7.4.2014 14:27

KUKI a bolo to treba???

Alebo - preventívne striekaš všetko - všetkým???

Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 7.4.2014 14:57

Bylo. Během kvetení několik dnů pršelo (voda stála na cestičkách) a bylo zima. Ideální podmínky. I tak tu a tam každoročně nějaká ta větévka odejde. Nestříkám všechno vším, ale s rozmyslemwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 7.4.2014 17:31

Prsalo, dal som sporgon. Niet nad dobru chemiu! Inak monilioza ma vyznam striekat len preventivne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 7.4.2014 19:27

Já mám "moniliový úžeh květů" (Monilinia laxa) snad úplně všude. Díky dvěma postřikům jen v menší míře a to na některých květech a výhonech. Neošetřená Kompakta bude prakticky bez úrody a bude ráda, když to vůbec přežije. Jak je vidět, její zvýšená odolnost proti monilióze je jen "papírová". V minulosti jsem tak soudil pouze z toho, že vypadala pokaždé poměrně slušně pouze s jedním postřikem. Bez ani jednoho postřiku nemá v místních podmínkách žádná meruňka šanci na přežití. Naopak mám na paměti doporučení pana Vinšálka, provádět místo dvou postřiků, postřiky tři.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.4.2014 17:29

Kompakta přežije, ale drtivá většina květů je díky moniliovému úžehu kapud. Ne, že by mě to zrovna u Kompakty mrzelo, to jen pro ukázku, jak je důležité v postižených oblastech provádět fungicidní postřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.39 (?), 8.4.2014 20:15

to studene pocasie, co sa blizi, asi stromkom dost ublizi... Co na toto poviete? So skusenostami sa podelte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.60 (?), 8.4.2014 22:45
Tak to studene pocasi bych nevidel, hlasi pres noc kolem 4 az 5 stupnu, coz myslim je v poho. A pak se ma oteplit
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.4.2014 23:12

Mě by zase zajímalo proč Kuky nepoužil k postřiku proti moniliovému úžehu peckovin fungicidy s odlišným působením, ale použil dvakrát za sebou Baycor. Při rozkvétání i dokvétání. Jak to tedy je? Rád bych používal co nejúčinější obranu proti tomuto zarputilému a neústupnému škodlivému činiteli meruněk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 9.4.2014 9:22

S Baycorem mám dobré zkušenosti. Stejně ho už ale dodělávám (ukončena regisrece). Líbí se mi Signum. Není to azol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 9.4.2014 11:46

Dobře, Kuky, dobře, to je v pořádku, že máš dobré zkušenosti s Baycorem, ale má tedy nějaký smysl používat na postřik při rozkvétání a dokvétání dva různé přípravky s odlišným způsobem účinku? Kdybych příkladně díky Tvému oblíbenému e-shopu použil Sporgon a Signum, tak v jakém pořadí bych je měl použít?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika