Meruňky 2024



host - 212.219 (?)
20.4.2024 16:39

Leskoru mám na meruňkovém semenáči, další Leskory jsem si narouboval na myrobalány. Rozdíl ale nevidím. Zakrsle rostoucí plůdky jsou na všech, někde víc někde míň. Prakticky to působí jako další probírka i bez mrazů. Nic jiného než bezpříznakový moniliový úžeh mě nenapadá. Možná ještě nějak špatně opylené že byly namrzlé v květu, takže neupadly a rostou jako zakrslé plůdky, ale jiné odrůdy to nedělají. Včel bylo letos na květech hodně, opylovači odrůdy hned vedle. MH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14   
                     
host - 200.242 (?), 20.4.2024 13:59
Pravda je že Pinkcot trpí monilii opravdu dost, letos ale minimálně. Propadem plůdků trpěla i má Leskora ale třeba i Veharda, stromky mám na ZR, jediný Koolgat je omylem na Myrobalánu nemá propad skoro žádný. Leskoru jsem na podzim obryl přidal kompost a teď vypadá takto. Na jakých podnožích máte Leskory?
.
.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 20.4.2024 16:39

Leskoru mám na meruňkovém semenáči, další Leskory jsem si narouboval na myrobalány. Rozdíl ale nevidím. Zakrsle rostoucí plůdky jsou na všech, někde víc někde míň. Prakticky to působí jako další probírka i bez mrazů. Nic jiného než bezpříznakový moniliový úžeh mě nenapadá. Možná ještě nějak špatně opylené že byly namrzlé v květu, takže neupadly a rostou jako zakrslé plůdky, ale jiné odrůdy to nedělají. Včel bylo letos na květech hodně, opylovači odrůdy hned vedle. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (238) - 49.56 (?), 21.4.2024 5:57

Pán Martin Ludvík komentuje situáciu v sadoch, Davida tiež neteší toto počasie popis na foto.

Mráz
Mráz







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 21.4.2024 13:15
Nadnesl jsem zde dotaz dotaz jakou mrazuvzdornost mají plůdky ve velikosti kolem 3 cm, po dnešní noci kdy zde u Poděbrad byla teplota dlouho kolem -2,5 st. a předcházející noc pár hodin - 2 st. tak jsem trochu moudřejší. Koolgat má po dnešní noci viditelné poškození cca na 50 procentech plůdků kdežto třeba Pinkcot nebo i Veharda vypadají mnohem líp. Řekl bych tedy, že známá tabulka odpovídá ale rozdíly u odrůd v mrazuvzdornosti plůdků také jsou. Marek.
..
..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.55 (?), 21.4.2024 13:43

Nechci vám brát naději, ale podívejte se do zdánilivě zdravých plodů dovnitř. Tam zjistíte, zda za 10 dní upadnou, nebo ne. Pokud je pecka jasně bílá, vydržely. To, že jsou i viditelně matně zelené, znamená že ty jsou tutově mrtvé, ty zdánlivě zelené jsou mrtvé uvnitř- 2,5 pod nulou v plodu nevydrží nic. kdyby šlo o květ, celá řada odrůd je v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 21.4.2024 14:14
V pohodě. Proto píši "vypadají". Ty matně zelené plody nebo plůdky má právě jen Koolgat ostatní více nebo méně mají na plůdcích jen takové šupinky. Zatím je pecka bílá i u těch tmavě zelených. Dovolím si ale tvrdit že - 2 st. je hraniční teplota, alespoň u mého teploměru.😀
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 21.4.2024 14:19
Myslím krátkodobě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomášV - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 203.54 (?), 21.4.2024 16:46

Záleží také na tom kde jste teplotu měřil a jak vysoko nad zemí jsou plody. Jarní ranní mráz slábne směrem vzhůru. Když u země zmrzne, může být ve dvou metrech nad zemí i bez mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 9.142 (?), 21.4.2024 20:19

Tak u nás tedy na tom nezáleží. Vše je zmrzlé na sračku od země až vysoko do korun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 158.138 (?), 21.4.2024 20:27
Včera u nás dobrý, dnes asi v háji, vyjasnilo se, bohužel. Zbiroh.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika