Meruňky 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?)
12.3.2024 16:57

Moc pěkně znázorněno, Martine. U mě jsou Leskory, Lejuna, Frostina a Veharda těsně před otevřením Podobně stará Velkopavlovická, rozkvétá i Congat. Nekvete ještě Bergeron, Leala, Šalach, Farhial, Farclo, nejzavřenější je Kech Psar, jinak všechno už kvete, včetně například Ledany. Koolgat už taky rozkvetl, Marku, tak pokud vše dobře dopadne, poznáme, jestli se jedná opravdu o Koolgat, měl by dozrávat s Orangeredem.

Orangered
Orangered
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 212.219 (?), 7.3.2024 18:42

Tak včely už se ti na Tyrintosu napáslysmiley, teď se jim ochladilo.

Než to ochlazení přišlo 2 dny zpět, tak je na přiroubované větvi Tyrintosu otevřený první květ, takže kvete opravdu ještě dříve než ty nejraněji kvetoucí odrůdy, ale je to těsné, tak o 1 den kvetení dřív. Dřevo má zářivě meruňkové, ještě jsem neviděl tak typicky meruňkovou pěknou kůru letorostů jakou má,,Tyrintos".

Nepěstuje někdo Tyrintos koupený odjinud? na porovnání, jestli se skutečně jedná o tuto řeckou odrůdu? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 2.164 (?), 7.3.2024 20:18

Mám Harlayne a Goldrich (hlavně kvůli všudypřítomné šarce u nás v HK, mají být odolnější). Zatím nerozkvetly. 1/3 květů je před otevřením. 2/3 spí, naděje, že přečkají mráz, tu je. Za týden má znovu mrznout. To bych přidal měď proti mrazu. Ale bude záležet na stupni kvetení. Třeba stihnou odkvést, pak je měď k ničemu. O víkendu mrznout nemá, udělám postřik proti monilióze (mám Luna Experience nebo Signum). Tak je prostřídám. Třeba. Signum je standard. Luna Experience v malém u nás není. Mám ji z Nexles. Obsahuje mj. tebuconazol, dříve Horizon. Klasika v boji proti monilióze, dnes v malém nedostupný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 8.3.2024 11:05

To se asi nikdy nedozvíme, stejně jako u jiných "falsifikátů". Sem tam se něco podaří odhalit, ovšem musí to být záměna za známou odrůdu jako například ten Orange Rubis za Goldrich, který už mám a poznám ho. Zahradnictví Spomyšl ale chrlí stále nové a nové odrůdy, takže už si nemůžeš být stoprocentně jistý, že nejsou venku odrůdy podobné Goldrichu. Označení "Thyrinthos" je pouze jedna z mnoha možností určení záměny. Podle mě tato meruňka ve zdejších klimatických podmínkách nedokáže rozvinout tu nejlepší chuť, jsou tam jen občasné náznaky. 

https://www.zahrada.cz/forum/merunky/falesna-rubista-399036/?stranka=2

https://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php?id_zaznamu=754352&identifikator=1015236212652576&nazev=&id_oblasti=100

https://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php?id_zaznamu=754430&identifikator=121723669627726&nazev=%22Thyrinthos%22&id_oblasti=100

Orangered (7.3. 2024)
Orangered (7.3. 2024)
Wondercot (7.3. 2024)
Wondercot (7.3. 2024)

"Thyrinthos" (8.3. 2024)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 10.3.2024 19:37

Pořídit Thyrintose a porovnat. smiley

První odrůda co rozkvetla, už tam byly včely dneska - Pricia v terminálu. O jeden den za ní částečně rozkvetlý tak 10% květů je Harmat, Soledane, Hacihaliloglu, Aprisweet, Vanillacot... bude víc takových odrůd. Leskoře se dnes otevřely první květy, takže Pricia+2dny. Velkopavlovická vychází s kveteném Pricia+3dny. Očividně nejpozdnější je zatím Korzárův Zard, nemá ještě ani bílé v poupatech. Šalach taky zavřené poupata, podobně jako ULA meruňka nebo Farhial - jsou to odrůdy s pozdním kvetením, možná až týden později. No letos kvetou meruňky o týden dřív než byl doteď rekord tu na severu, takže mrazy by se úplně nevyhly žádné odrůdě pokud by přišly. MH

Pricia nejranější
Pricia nejranější
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 10.3.2024 19:45

Leskora rozkvétá - první květy. MH

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 12.3.2024 15:30
Takhle mě dát dohromady s nejlepším fotografem meruněk a broskví panem Walterem je pro mě čest. Ten můj Koolgat má lehce narůžovělé květy (z fotky to moc poznat nejde) podobně jako Pinkcot, a už jako 4 lety začíná vytvářet širokou rozložitou korunu.
Koolgat
Koolgat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 12.3.2024 16:09

Tak to nevím, jak jste k tomu závěru došel, když sám máte takové pěkné fotky. Ale děkuji, mnohokrát, pochvala od Vás mě těší. Walter

meruňka Karola
meruňka Karola
včela na meruňce
včela na meruňce
květní pupeny broskvoně
květní pupeny broskvoně
květní pupeny broskvoně
květní pupeny broskvoně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.3.2024 16:57

Moc pěkně znázorněno, Martine. U mě jsou Leskory, Lejuna, Frostina a Veharda těsně před otevřením Podobně stará Velkopavlovická, rozkvétá i Congat. Nekvete ještě Bergeron, Leala, Šalach, Farhial, Farclo, nejzavřenější je Kech Psar, jinak všechno už kvete, včetně například Ledany. Koolgat už taky rozkvetl, Marku, tak pokud vše dobře dopadne, poznáme, jestli se jedná opravdu o Koolgat, měl by dozrávat s Orangeredem.

Orangered
Orangered
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 12.3.2024 19:54

Leskora už u mě rozkvétá do neustávajícího deště, ale Orangered ještě není tak rozkvetlý jako máš na fotce. Pro každou oblast bude zřejmě to rozkvétání odrůd v trochu jiném pořadí, asi podle toho jak působila zima na vystoupení z dormance na každou odrůdu jinak. Třeba ten Tyrintos nakonec kvete stejně jako více odrůd - Pricia, Harmat, Hacihaliloglu... u mě Tyrintos úplný rekordman v rozkvetení nakonec není... ale je to jen nový přiroubovanec větévka z toho zatím nelze soudit. Taky podnož může hrát roli když bude odrůda samotná na podnoži. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 12.3.2024 19:59

A otvírající květy broskví jako jsou na fotce pana Waltera ještě na broskvích nemám, ale Sagittaria ano - už přesně takto rozkvétá - ta Spomyšlovská v druhé zahradě, u domu druhá - najisto pravá sagittaria je o nějaký den opožděná ještě nerozkvétá. Myslím že ta ze spomyšle bude pravá, malá násada květů taky odpovídá, bude třeba do ní postřik proti monilii do květu stejně jako meruňky. Později kvetoucí broskve jako Redhaven ale nestříkám, u těch napadení mon. úžehem je minimální. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika