Meruňky 2023



host - 234.41 (?)
13.3.2023 21:42

Aurora sa pestovať určite dá. Treba použiť postreky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.3.2023 18:41, zobrazeno: 89676x

Tak jak se těšíte na novou meruňkovou sezónu? Člověk by řekl, že je to nejméně vděčný ovocný druh, co často zmrzá, ale přesto se sází a roubuje o sto šest. Ale pokud pominu ten mráz a důslednou ochranu proti moniliovému úžehu, tak zdravotní stav meruněk je podstatně lepší, než u broskvoní. Například odumírání pupenů v důsledku suché skvrnitosti jsem na meruňkách neviděl. Klejotok minimální a rakovinové odumírání taktéž. Kam "píchnu" meruňku, tam roste a klidně i nahusto. Co mě začalo zajímat jsou "bledé tváře" Šalach ananasnyj, Vanillacot a k nim ananasové Forum. Potom pozdní meruňky typu "FAR". První plody Farcla byly sice sušší, ale meruňková chuť až v říjnu ohromila, to musím uznat, i když to není samozřejmě žádný Bergeron nebo VP. Pán zmiňoval Auroru, ta se možná díky velmi silné citlivosti na moniliový úžeh pěstovat nedá, přece jen mezi nejranějšími meruňkami svoje místo měla. Zdálo se, že podobně dopadne i Tsunami, ale to se snad z nejhoršího vzpamatovala.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 213.137 (?), 12.3.2023 21:45

Jsem taky zvědav na meruňku Pricia, rouby rostou velice bujně a pokvete zdá se nejpozději ze všech meruněk. To je celkem dobrá kombinace velmi raná meruňka s velmi pozdním naléváním pupenů, zatímco některé odrůdy se tu na severovýchodě v lednu probudily a následné mrazy zničily téměř všechny poupata, Pricii trvalo douho než vyšla z dormance, asi jako VP. Zrání by mělo být s Tsunami, která mi v zahradě odešla díky podnoži St. julien, moc kvalitní půda v zahradě, hodně dešťů pozdní výluh živin = dlouhá vegetace a silné podzimní mrazy tak umrzla i s listy, Tsunami naroubovaná na myrobalánech žádný problém. Viník je jasný - podnož St. Julien.

S těmi broskvoněmi to je půdou něco tam chybí nebo nadbývá, podnož semenáče přesto že mají hluboký kořen, většinu živin berou z těch povrchových, proto broskvoň reaguje velice dobře na přihnojení do bezplevelného kruhu, 2 kolečka kuřinců stromek bude kokrhat ještě po sklizni. A možná železo chybí - ne hřebíky, ale oxid - rez. Podnož GF677 určená do vápnitých a suchých půd nepomáhá taky klejotoky? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 13.3.2023 12:40

Prozatím nejranější meruňku sortimentu - Priciu jsem měl falešnou. Pokud použiju název vlákna "češete, nebo ještě čekáte", tak já osobně čekám. Z prodeje před časem zmizela. Nejranější mám ten "Thyrinthos", pravý název se asi nedozvíme. Pokvete letos pěkně, tak hlavně, aby nás nenavštívil "holomráz" (Ocelové město), nebo-li nenadálý vpád studeného vzduchu ze severních, východních, či severozápadních směrů. Bílé čepičky ukazuje již Wonder Cot, což je neklamný důkaz, že rozkvétání meruněk je za dveřmi.

Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Thyrinthos
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 13.3.2023 16:27

Verneovky si také rád přečtu, i když je to všechno jenom fikce. Velká raná snad vykvete koncem měsíce, pokud budou teploty tak jako před pár dny plus 15 ve stínu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.13 (?), 13.3.2023 17:56

Krásne tvarované marhulky a nádherné rozkvitlé.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 10.13 (?), 13.3.2023 17:57

2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.13 (?), 13.3.2023 17:59

3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.13 (?), 13.3.2023 18:00

4


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.41 (?), 13.3.2023 21:42

Aurora sa pestovať určite dá. Treba použiť postreky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Peter.pe - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (199) - 204.15 (?), 13.3.2023 21:55

U nas to uz vypuklo. Nieco kvitne, niečo pred kvetom. Navrublovana mala haluzka Tsunami v plnom kvete (nie je na fotke), zatial vypada ze najmenej narasena je Fardao.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika