Meruňky 2022



host - 234.116 (?)
8.3.2022 20:59

Tsunami je odolnejšie na moníliu plodov ako Orangered?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 91.196 (?), 3.3.2022 16:52

S meruňkami letos ještě nejsme ani zdaleka na obrátce běhu na 42195 m! Přijde jenom mně, že se čas zrychluje a kumulují se tak nějak povšechně rány egyptskécool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 3.3.2022 22:57

Důležité je že máme to globální oteplování a za chvíli tu budeme pěstovat i banány. Já si každé jaro při pohledu nejen na meruně zpívám tu část - v sadě skví se jara květ, zemský ráj to napohled.yes

Za únor už jsem taky nacvičil - bory šumí po skalinách... MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 4.3.2022 11:25

Holomráz sem jaro prozatím nepouští, i když to v únoru vypadalo už nadějně. Není to nic výjimečného a škody na meruňkách prozatím nejsou. Opakovaných -7°C zavřené pupeny zřejmě nepoškodilo. Myslím, že ani u pana s Pinkcotem se nic nestalo. U mě platí, že když přežije Big Red, tak přežije všechno. Ale ještě to neskončilo. Holomráz dnes přišel k nám neradujme se, holomráz dnes přišel k nám, neveselme se. Holomráz s nějakou další zimní srandou bude mít "slavné" pokračování i příští týden. Tudíž s panem PP za kamna vlezem. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 4.3.2022 17:19

U mě poslední dny k -9°C. Tsunami má některé plůdky v zabalených květech už umrzlé-hnědé ale většina žije - zatím. Má nastat SV proudění sad. MH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.3.2022 10:41

Tady jsem žádné poškození květních pupenů meruněk nikde neviděl. Ani na Tsunami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 6.3.2022 21:44
Zajímavý závazek pane SPCH, ale vzhledem k cenám pohonných hmot poleze péče o velké zahrada a sady zase o něco víc do peněz... Já tu zahrádkářskou činnost osobně letos omezím na to nejnutnější a hlavně pro osobní potřebu... Ale brambor asi zasadíme o nějaký ten řádek víc, at je co na jídlo, čert nikdy nespí... Naštěstí dříví na otop máme v této nejisté době dost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 7.3.2022 20:03

V Radkově sadu stojí v jednom z videí před Aurorou a říká mimo jiné, že to není žádná zvláštní sorta. Co na to říkáte VY? Stejně jako Tsunami, tak i Aurora je málo odolná vůči mrazu v květu, možná to bude i tím, že kvete dost časně. Prakticky celá mně "odešla", i když nad krčkem něco teď vyráží, ale k obohacení sortimentu a tak trochu originální chuti to určitě není špatná volba. Chuťově ve velmi raných sortách samozřejmě není nad Tsunami, i když mně tady ne úplně dobře prosperuje. Obě tyto odrůdy strčí do kapsy Leskora z důvodů dobré odolnosti vůči všemu a poměrně stabilní meruňkově aromatické chuti. Škoda, že nikdo nezkoumá blíže ty "GATY". V porovnání třeba z "COTY" nebo meruňkami z Escande. Tam se zdá asi nejpovedenější Tsunami. Zdá se, že v porovnání s COTY mají meruňky z Escande i o něco málo lepší chuť. Uvidíme, žádný "COT" mě prozatím nepřesvědčil. Mimo Tardicotu, který má ale co dočinění s Bergeronem, takže asi proto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.116 (?), 8.3.2022 20:59

Tsunami je odolnejšie na moníliu plodov ako Orangered?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 9.3.2022 11:45

Nevím, pane 234.116. Jsem rád, když Tsunami přežije jarní mrazy, nebývá to často. Tsunami je takový malý červnový skvost, co se týče chuti plodů. Orangered je lahůdka, když je rozumné množství plodů, ne jako munulý rok. Tsunami stačíte sníst dřív, než se začne kazit. Odrůdy typu VP, Karola, Harcot určitě praskají a hnijí více než Tsunami nebo Orangered. Orangered je navíc odrůda s omezeným množstvím kyselin, akže ho můžete podrhnout, na rozdíl třeba od Goldrichu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 9.3.2022 16:20
Tak jdu ze sadu a 6 stromů Velké rané má poblíž země popálené červené sukýnky. Pokud pošlou těch -12 jak pořád už týden vyhrožují, tak bude úroda na odpis. Zakuřovat asi nemá cenu protože do ledových můžu je ještě hodně daleko a byla by to otročina tak dlouho stromy chránit. To úsilí by nezaplatila ani třikrát destilovaná merunkovice...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika