Meruňka Veselka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
11.7.2015 21:13

Myslím, že veselská marhuľka VESELKA si nezaslouží o nic méně pozornosti, než třeba takový Pinkcot, s kterým bude pravděpodobně dozrávat, tak jak je to psáno.

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.58 (?), 11.7.2015 21:28

Jó, Veselka byla moje velká láska ještě z dob, kdy se dala sehnat pouze na Slovensku a nezasílalo se odtamtud. Na podzim, po x letech, jsem se k tomu konečně dokopal a přivítal ji u nás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.7.2015 17:34

Prozatím vůbec nejchutnější meruňky v letošním roce poskytl stromek odrůdy s názvem VESELKA (Vesna x Vegana), tedy naprosto čistokrevná odrůda z Veselé u Piešťan. Opět bravo, veselským marhuľkám. "Power" koncentrovaná meruňková chuť u úplně prvních plodů ohromila. Ovšem otázka je, jestli tato chuť vyváží případné negativní vlastnosti odrůdy. Jinak, na stromku bylo asi dvacet poměrně velkých plodů.

Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Veselka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.7.2015 17:54

Na Petrově Veselce mě zaujalo, že dobrou meruňkovou chuť měl i plod ne zcela zralý - podle nazelenalé barvy neosluněné strany plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 18.7.2015 19:48

Před okamžikem jsem chutnal dva plody spadlé pod stromkem s měkčí, rozplývavou dužninou. Tedy již sladšími. Řeknu Vám jen tolik: "opravdu silná slovenská meruňková káva". Bravo, Veselá u Piešťan. Tomu říkám křížení se zaměřením na kvalitu. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.58 (?), 18.7.2015 20:43

Tak to mám radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.246 (?), 19.7.2015 21:01

Zdravím pán Petr, čítal som o tejto odrode źe je menej sladká.Ako to v skutočnosti je s tou sladkosťou? A ešte by ma zaujímalo ako je s moníliou plodov u tejto odrody? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.104 (?), 20.7.2015 8:58

Nejsem pán Petr, ale Veselku pěstují tak odpovím. Áno je méně sladká. Má velmi dobré meruňkové aroma s říznou kyselinou. Polovina plodu má pěkné červené líčko. Pecka je výrazně vypouklá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.104 (?), 20.7.2015 9:03

"čítal som o tejto odrode źe je menej sladká" 

Můžete uvést zdroj své informace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.69 (?), 20.7.2015 13:04

Presný zdroj vám nepoviem, lebo som to čítal už dávnejšie, bolo to napísané niekde na internete.A bolo tam aj to, že kvoli spurtypovému rastu je potrebné robiť postrek proti monílii na plodoch.Aké máte s Veselkou skúsenosti? Nehnijú vám plody?Je potrebné robiť ten postrek? Ďakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika