Meruňka "roní" pryskyřici



host - 250.41 (?) 
16.9.2007 14:58, zobrazeno: 8802x
Prosím o radu. Při sebemenším poranění mi měruňka hrozně "roní" pryskyřici. Stačí opravdu malá prasklinka na kůře větvičky a smůla dokapává až na zem. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 20.9.2007 23:34

Pěstuji meruňky nějaký pátek ale přiznám se, že takto ronit meruňku jsem ještě neviděl na rozdíl od třešně. Nicméně si myslím,že je prolezlá klejotokem. Poukd mě se na meruňce objeví více lokálních ložisek na kmeni a silnějších větvích, dříve či později následuje mrtvice.

Zdravím
                                                                                                 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 21.9.2007 7:29
Nevím, zda proti klejotoku něco skutečně účinně působí. Mě se ho nikdy zcela vyléčit nepodařilo. Ale i s tímto poškozením může meruňka ještě řadu roků dávat dobrou úrodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 21.9.2007 13:44

Pokud se jedná o starší rodící strom, klidně ať dožije. Také nějaké "invalidy" s částečně uřezanými větvemi mám a rodí, ale mladý stromek hned vykopu.

Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Yantschi - (32) - 88.239 (?), 28.9.2007 9:44
Proti glojotoku neposobi nic. Ak je pritomny a je silny, nedavam stromom dlhu zivotnost, ale pri slabom, nebyva problem. Geljotok je reakcia na subor vonkajsich, a/alebo vnutornych poskodeni, ktorymi reaguje strom na taketo poskodenie. Zvycajne nikdy to nebyva iba jeden typ poskodenia, alebo patogenu. Moze ist aj o obycajnu fyziologicku poruchu, napr. nevhodna poda, zamokrene stanoviste, ale takisto aj reakcia na silny rez, nasledok moniliovej hniloby atd. Ak by to bol mlady strom, urcite by som zacal skumat aku podu mam vo vztahu k podpniku. Casto byva pricina v nevhodnych podno-klimatickych stanovistiach.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika