Meruňka nekvete



hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?)
22.5.2008 22:50

Dobrý večer,
je to jak píše pan Zavřel. Výchovný řez se dělá do tří až pěti let aby byl stromek pravidelně ovětvený.Pokud je pravidelný ve 3. roce, další výchovný řez je zbytečný. Paní Míllo, nevím jestli jsem správně pochopil Vámi popsaný řez, ale proč zakracovat prodlužující letorosty kosterních větví, navíc střídavě na vnější a vnitřní pupen? Ta větev musí mít tvar jakéhosi grafu.Řez terminálu - ano.           Zdravím

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 22.5.2008 19:31

Dobrý večer.Nedělal bych si starosti s výhony až 50 cm.Až se dostanou do plodnosti, samy zpomalý růst a začnou pro příští rok vytvářet další nové květní pupeny.Každoročním zakracováním podporujete zahušťování koruny.Oddalujete tak plodnost.Všechno chce své a má své meze.Hezký večer přeje J.Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 22.5.2008 22:50

Dobrý večer,
je to jak píše pan Zavřel. Výchovný řez se dělá do tří až pěti let aby byl stromek pravidelně ovětvený.Pokud je pravidelný ve 3. roce, další výchovný řez je zbytečný. Paní Míllo, nevím jestli jsem správně pochopil Vámi popsaný řez, ale proč zakracovat prodlužující letorosty kosterních větví, navíc střídavě na vnější a vnitřní pupen? Ta větev musí mít tvar jakéhosi grafu.Řez terminálu - ano.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 23.5.2008 8:41

Pane Zavřel, potěšil jste mě, že můj stromek je vlastně vpořádku, co se týká dlouhých letorostů.Když ale je na většině větví tech výhonů několik, udělala jsem správně, že jsem ponechala jen ty prodlužující větev, popř ještě jeden, který nešel dovnitř???M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.181 (?), 23.5.2008 10:12

Dobrý den pane Hausere, možná jsem to špatně popsala, možná provádím řez špatně. Ale výsledek není tak zlý, stromky i stromy vypadají přijatelně, prosperují dobře. Jak se zminoval pán před Vámi, koruna se nezahuštuje. Většina jich neroste vůbec nijak bujně a v prvních letech větve vyvazuji, čímž rovněž k zahuštění koruny nedochází. Děkuji za Vaši poznámku, alespoň mě to zase trochu donutí ve chvílích volna a špatného počasí doplnit mezery z odborné literatury. A děkuji doopravdy-ne ironicky. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.138 (?), 23.5.2008 11:16

Dobrý den pane Zvařel. Nejsem sice paní Míla, ale reaguji na Váš dotaz ohledně střídavého řezu. Nevidím na něm nic zvláštního. Použil bych ho v případě, když by se při řezu na venkovní očko letorost vyhnul do příliš vodorovné polohy, což je při výchovném řezu přeci jen nežádoucí. Ať se kosterní větve časem klidně skloní pod vahou plodů, ale do doby jejich zapěstování ať rostou šikmo vzhůru. Tento způsob řezu totiž používám také tam kde je to dle mého vhodné. Stanislaw:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 25.5.2008 21:34

Dobrý večer,
je to s těmi jmény nějaké domotané, nicméně jsem jen konstatoval, že každoroční výchovný řez prodlužujícího letorostu kosterní větve střídavě na vnitřní a vnější pupen je velmi neobvyklý, vezmu-li v potaz, že kosterní větvé vyrůstají pod správným úhlem cca 45st.  Samozřejmě v případě potřeby lze nový letorost  "vytáhnout " potřebným směrem, jak píše pan Stanislaw. Pochopitelně i já jej občas použiji, ale podle potřeby, nikoliv však šablonovitě od výsadby do 5. roku. Doufám, že má "výtka" k takovému řezu je pochopena.  Takže paní Mílo, pokud stromek vypadá přijatelně, přeji ať Vám dělá jen a jen radost.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.70 (?), 8.10.2008 12:55

Vazeni

Tak vas zdravime z Jarni Australie

Vypestovali jsme merunku z pecky, prakticky nase dcera, ale jelikoz jsme se mnohonasobne stehovali a brali merunku s nami nevyrostla velka.Minuly podzim nmela dost plodu asi 40 merunek ale na podzim nam uschl kmen a manzel to odriznul u spodku a uz zala rust.Nevim jestli to nejsou jenom vlky ted mame jaro, je zelena ale nekvete.

poradte co delat

zdravi Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 8.10.2008 13:13

Počkat na příští rok, jednoroční výhon od kořenů kvete málokdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.126 (?), 26.4.2010 16:09

Máme meruňku čtvrtým rokem a ještě jsme neviděli ani kvítek. Kažký rok vyžene nové větvičky a lístky, ale květ žádný. Máme ji vykopat nebo ještě počkat? děkuji za odpověď Vlasta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 26.4.2010 21:41

Počkat!! Začne plodit  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika