Merunka na pálení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 182.227 (?) 
13.1.2013 18:08

Název Maďarská nejlepší zavedlo jedno zahraniční zahradnictví.Tady je názorný příklad matení lidí.Stačí k názvu připojit nejlepší, muškátová atd.a lidi kupují ostošest.

Leskora je dobrá právě pro svoji vůni.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 58.114 (?), 16.1.2013 15:24

Já měl maďarskou meruňku a kvůli vysoké náchylnosti na monilii jsem ji nakonec vykácel. Mrkněte se po okolních zahradách kolem vašeho pozemku, zda tam neuvidíte ve větším měřítku monilii (mumifikované plody na větvích by byly vidět i teď v zimě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.188 (?), 17.1.2013 22:56

Meruňky u nás v okolí má spousta lidí, většinou jde o staré stromy, které se dožívají vysokého věku a prakticky bez postřiku a údržby bezproblému plodí. Hold zdejší suché a teplé klima meruňkám svědčí. Jen je problém s jarními mrazy,  jako byly v posledních dvou letech. Proto mne zajímaly i dobré odrůdy, které by na tom byly o něco lépe. Nakonec se asi rozhodnu pro klasiku Maďarskou, nebo VP. Hlavou mi vrtá i zmíněná Leskora, zkusím se poohlédnout po někom, kdo ji v okolí má a poptat se.

Jinak o víkendu jdu na Mikulecký košt pálenek. Bývá tam přes tisíc vzorků a počítám alespoň stovka meruněk. Tak uvidím, každopádně to bude boj :o)

S pozdravem, Ondřej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 18.1.2013 9:23

Leskora je výborná odrůda, zejména proto, že je velmi raná a jíme ji v době, kdy naše chuťové pohárky ještě nejsou příliš zmlsané dalším ovocem. To se ale u pálenky neuplatní. Jistě i z ní půjde vypálit slušná meruňkovice. Později zrajících odrůdy jako VP, Maďarská a další jsou ale přece jen aromatičtější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 18.1.2013 20:43

Rovnice chuťově aromatická meruňka = aromatická pálenka neplatí.Anebo neplatí vždy.Shodou okolností jsem měl předloni pálenku převážně ze semenáčů.Jiné nebyly.Ač meruňky byly chuťově podřadné, fádní,meruńkovice byla překvapivě velice voňavá a dobrá.Jinak s Maďarskou a VP určitě neprohloupíte.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 18.1.2013 21:34

Meruňkovice ze semenáčů BVA je opravdu vynikající. Plody jsou sice menší ale BVA-čka mají vysoký podíl šťávy a cukru.Aromatické jsou stejně jako jiné meruňky.    Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 18.1.2013 21:36

Opravuji MVA... BVA je Broskvoňová podnož.     Jarin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 19.1.2013 9:30

Ve svém meruňkovém "sadu" mám 5 stromků, každý o jiné odrůdě. Každý rok se těším, že založím kvas, zatím díky mrazům se mi to nedaří. Doufám, že stromky pořádně zaplodí dříve, než je sežere klejotok, nebo monilia. Krásně mi jede Vecot, ale mým naprostým favoritem je Pincot. Pěkné, aromatické plody plné cukru. 
Shrnuto, podtrženo. Budu rád, když ve své okrajové oblasti severní moravy alespoň jednou naplním bečku z vlastních meruněk, bez ohledu na odrůdu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.3 (?), 19.1.2013 12:19

Chápu vás, zatímco u nás se meruňkám daří, tak kolem hrušek skáču, aby mi v těch našich písčinách nuschly dřív, než pořádně zakoření. Všechno má své.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 19.1.2013 16:42

To určitě, sadaření včetně zahradničení je záliba, kdy se každý snaží překonávat zažité klišé a limity. A jakou radost pak člověk má, když se mu podaří něco extra vypěstovat, naroubovat nebo vyšlechtit... Bohužel častěji nad námi vyhrávají moniliozy, kadeřavost, hryzci, vysoká spodní voda, plísně a jiné nástravy přírody... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika