Merunka - jak ji mam zastrihnout?



gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 167.71 (?)
21.4.2010 15:12

Takze jsem ji ustrihla tak jak mi radil p.Rony sice to bolelo, ale kdyz je to pro dobro stromecku, tak to chapu. Taky se mi ty hole vetve nelibily. Nahore jsem strihla jen tu jednu vetevku (s tou malou merunkou) tu druhou za ni jsem tam nechala, mam ji zastrihnout taky?  Za rok Vam poslu zase fotky jak se ji dari.Dekuji

foto zepredu
foto zepredu
detail zepredu
detail zepredu
foto z leva
foto z leva
foto z prava
foto z prava
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 21.4.2010 18:30

Šittův řez slouží k oddálení kvetení? 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 21.4.2010 19:28

Ne snad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 21.4.2010 19:41

Ne snad. Oddálení kvetení je myšlo v řádu dnů, nikoli let... Šittův řez napomáhá tvorbě plodonosného obrostu (pro Vás - zahuštění koruny stromu) a tím pádem větší šance úrody v příštím roce. Ta nicméně v našich podmínkách je často odkázána na jarní počasí, výskyt moniliózy a půdní podmínky. 
Pro Vás kacíři použiji na rozloučení citát jedné z her divadla J. Cimrmana "...už mi raději nepište, nebo lépe nepište vůbec...".
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 21.4.2010 22:20

No vždyť ano, v řádu dnů! Tak k čemu to tazatelce bude, když tazatelka žije v Řecku a jak sám vidíte roste poblíž vzrostlý fíkovník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 21.4.2010 8:16

Ale dokáži odpovědět i Vám. Větvě (někdy dočasné) nejsou důležité pro mne ale pro strom. Pamatujte, že tenké a odkloněné se řídí jinými zákony růstu. To by jste musel o tom něco vědět nebo stačí dopěstovat tak 150 stromků a je to v pohodě i bez studia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 167.71 (?), 21.4.2010 11:14

Aha, tak ted jsem to pochopila skoro uplne, krome toho ohybani, nevedela jsem, ze se vetve musi i ohybat. Takze jeste jednou moc moc dekuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
gabula19 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 167.71 (?), 21.4.2010 15:12

Takze jsem ji ustrihla tak jak mi radil p.Rony sice to bolelo, ale kdyz je to pro dobro stromecku, tak to chapu. Taky se mi ty hole vetve nelibily. Nahore jsem strihla jen tu jednu vetevku (s tou malou merunkou) tu druhou za ni jsem tam nechala, mam ji zastrihnout taky?  Za rok Vam poslu zase fotky jak se ji dari.Dekuji

foto zepredu
foto zepredu
detail zepredu
detail zepredu
foto z leva
foto z leva
foto z prava
foto z prava
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 21.4.2010 22:51

Ten terminál se musí hodně zkrátit, takto to není dobré. Dám nákres zítra a za "odměnu" nám za pár týdnů pošlete foto, kde to začně rašit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 22.4.2010 7:30

Takže terminál silně zakrátit tak, aby převyšoval ostatní větvě pouze o 12 -14 cm. Tu rovinu postraních ještě snížit tak o 5 - 6 cm. A v té rovině ten nejsilnější postranní výhon o 4 - 5 cm ponížit, protože má více vodivých drah a tak by pumpoval více živin a rychleji narůstal a to nechceme. Totéž platí i pro málo odkloněné a silné taky se vůči zastřižené rovuině poníží. Takže řidtě se obrázkem a uvidíme. To co je dole ponechané zelené, tak zaštípnout poslední list aby se to "pozdrželo".

Nástin správného řezu
Nástin správného řezu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 82.228 (?), 10.5.2010 19:34

nevim proc se ptas jak to strihat kdyz pak tvrdis ze to je kravina ja souhlasim s ostrihanim tak na pul vetvi a ne kuli nakymu zahusteni, ale kuli tomu ze je potreba udelat korunu a ne to nechat vyrust do 15 metru a pak si schanet plosinu aby jsi se dostala na vrsek merunky. udelejto jak ti tady nakreslil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika