Marhula hnojenie ci choroba?



host - 116.7 (?)
23.7.2013 7:56

Zdravím Libore! Úplně stejně postiženou, též na podzim vysazenou meruňku mám já; odborník tvrdil, že to vzniklo přemokřením při červnových lijácích, kdy se kolem ní vytvořila menší laguna zadržené vody. Doporučil mi opakované postřiky Hycolem, a opravdu se krásně vzpamatovala. Ať se to povede i Vám, Helena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 220.249 (?), 22.7.2013 18:11, zobrazeno: 9534x

Na jesen vysadena marhula na St. Julien na jar vyrasila ale potom listy ostali skrutene dohromady a takto vyzera teraz -  neviem co jej vadi ? Hnojenie ci nemoc?, skusal som prihnojit Fe, Mg, postrek Baycore, ale zda sa, ze nic nezabera. Netusi niekto co by jej pomohlo ?

Vdaka.

Chora Marhula 1
Chora Marhula 1
Marhula Nemoc 2
Marhula Nemoc 2
Marhula Nemoc 3
Marhula Nemoc 3
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 22.7.2013 22:07

Typoval bych to spíš na škůdce, hálčivec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 195.175 (?), 23.7.2013 1:22

Ahoj Libor! Na prostrednej snímke vidím chlorózu, chlorofyl ostáva už iba pozdĺž listovej nervatúry. Hnedé okraje chlorotických listov môžu byť spálené od slnka. Ako si na tom s hnojením draslíkom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.7 (?), 23.7.2013 7:56

Zdravím Libore! Úplně stejně postiženou, též na podzim vysazenou meruňku mám já; odborník tvrdil, že to vzniklo přemokřením při červnových lijácích, kdy se kolem ní vytvořila menší laguna zadržené vody. Doporučil mi opakované postřiky Hycolem, a opravdu se krásně vzpamatovala. Ať se to povede i Vám, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 220.249 (?), 25.7.2013 22:02

Vdaka za radu Heleno. Dufam ze listova vyziva zaberie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 220.249 (?), 23.7.2013 21:23

Halcivca poznam zo sliviek - zdurene bodky na listoch marhule nemam, takze sanie skodcami to nebude - ziadnych som nezistil.

Skor mam dojem ze je problem vo vyzive, alebo nejaka nemoc. Listu su extremne tenke, vetvy vyholuju a listy bsa rozpadavaju. Na ten draslik Palo som tiez myslel - uz som daval siran draselny. Nevylucujem popalenie korenov - zasobnu hrst NPK na dno jamy som dal pri sadeni, mozno jarne dazde sposobili, ze sa hnojivo v zle priepustnom ile rozpustilo a s vlahou vystupalo az ku korenom. Myslite ze sa da este zachranit/ako?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 13.8.2013 20:49

Dobrý večer, nechcem zakladať nové vlákno, ale mám problém s marhuľami. Tento rok som mala prvú väčšiu úrodu, asi 5-7 kg plodov. Stromček je kúpený v Maďarsku, odroda Mandula Kajszi na myrobaláne. Problém je ten, že šev plodu nie je zrastený úplne, ale na mnohých plodoch len do polovice a je to otvorená cesta pre mravcov a vstup infekcie- plesní. Neviem či je to odrodová anomália, prípadne nedostatok nejakej živiny, či prejav vírusu. Stretol sa už niekto s týmto problémom a prípadne dá sa to vôbec nejako riešiť? Ďakujem za každú reakciu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika