Mam triletou merunku



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?)
1.1.2010 10:19

Kolem meruňky neryji, písek jsem jen prohodil kolem stromů a vidlemi nadělal díry do země. Kolem broskví normálně ryji, ale písek jsem nikdy nepřidával. Pokud máte těžkou půdu, tak přidáním písku do půdy nic nepokazíte...
Martin
Martin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 113.121 (?), 12.3.2007 23:36

Ještě k řezu.Nerozlišujete výchovný řez po výsadbě v 1. až 3.-4.roce a průklestem plodících stromů.Výchovný řez zásadně na jaře,později je dobře,ve stádiu růžového poupěte,v létě jen jako doplňkový řez při bujném růstu.Průklest  5ti a víceletých merněk hned po sklizni.Nikdy ne v únoru ani v březnu,pokud hrozí silnější mrazy.Meruňka není jablko,ta se stříhají v předjaří,ale také ne za silných mrazů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.121 (?), 12.3.2007 23:55

 Rada Ivanovi,i když opožděně.Pokud máš kyselejší půdu,povápni Dolomitickým vápencem a na podzim Cereritem ,ne těsně ke kmeni,ale ze široka a max 15cm. hluboko obryj.Dávku Cereritu můžeš o třetinu zvýšit.Další rok dle návodu.Vápno 1x za 3-5let.V roce,kdy nevápníš je dobé přidat na podzim při obrývání hnůj,cca 1x  za 4 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 13.3.2007 10:43
Přečtěte si ještě jednou všechny příspěvky pana Stanislawa v této rubrice a řiďte se podle nich.
   Trochu varuji před akceptováním rad ohledně vápna a průmyslových hnojiv na dálku bez konkrétní znalosti,  jaká půda je - její struktura,  pH a obsah živin a taky jak strom vypadá. Mnoho se dá vyčíst z charakteru růstu stromu, barvy listí  i rostlin v jeho bezprostředním okolí.
   Určitě nic nepokazíte provzdušněním půdy a přídavkem kompostu s pískem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 113.121 (?), 15.3.2007 17:58

       Určitě máte pravdu Vy i p.Jaroslaw.Struktura půdy i pH jsou základ.Proto jsem se zmínil o příp. kyselosti.Snad moje rada byla příliš strohá,nicméně mám 70 stromů v "pískovně" a podobný problém takto řeším leta,aniž bych stromu uškodil.A ten písek s kompostem do těžší půdy,jasně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.3.2007 18:18

Ovšemže, přidávat písek ke stromům rostoucím v písku by asi nebylo to pravé. Co já bych dal za písčitou půdu! V mojí "cihelně" je písek nejčastěji používaným hnojivem na všechno. A meruňky jsou z všech stromů na studenou těžkou jílovici nejcitlivější .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 31.12.2009 23:31

Dobrý den, chtěl bych svým tříletým meruňkám trošku prozdušnit zeminu v okolí kmínků. Na zahradě mám spoustu písku (kopaného). Chtěl bych se zeptat, kolik písku můžu ke kmínkům přisypat, jak hluboko ho mám zapravit a jestli mohu tento písek přidat i k jiným ovocným stromkům (broskvoňe, hrušně, višně, třešně, jabloně).

Díky za rady. HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 1.1.2010 10:19

Kolem meruňky neryji, písek jsem jen prohodil kolem stromů a vidlemi nadělal díry do země. Kolem broskví normálně ryji, ale písek jsem nikdy nepřidával. Pokud máte těžkou půdu, tak přidáním písku do půdy nic nepokazíte...
Martin
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 1.1.2010 11:40

Písku můžete přidat bez omezení k čemukoliv, zejména v těžké jílovité půdě. Meruňky jsou ale na nedostatek vzduchu v půdě nejháklivější. Zapravit jej tak hluboko, jak dovolí kořeny, které je dobré šetřit.
   Přidávat písek do lehké, propustné a písčité půdy asi nemá valný smysl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika