Leala



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?)
7.8.2020 20:45

A přece není po meruňkách. Leala "by night" a Leala "today". 

Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.193 (?), 22.6.2017 13:52, zobrazeno: 4666x

Zdravím,

mohl by se někdo podělit o zkušenosti s touto odrůdou meruněk?Chci se zeptat Vás zkušenějších, zda je silnějšího vzrůstu či spíše,,menšího''??jak je na tom s odolností?

Jak je na tom tato odrůda s chutí, nejsem žádný hvězdný degustátor, jde mi o to zda má dobrou chuť, sladkost atd...,v mém případě by úroda padla na marmelády a stolní spotřebu.

Předem Vám všem moc děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 22.6.2017 14:12

Pokud vím, tak Leala je oblíbená odrůda pana Mimma. Myslím, že informací najdete v různých vláknech dost. Mně letos vymrzla, ale hlavně ji skosil moniliový úžeh a to nejvíce ze všech meruněk. Nepomohly ani dodatečné postřiky, jako u jiných odrůd, kde zabraly. Chuťově je to zajímavá alternativa k typicky aromatickým odrůdám, ale většinou buď vymrzne a navíc je silně citlivá na ten moniliový úžeh. Likvidovat ji chce i pan Miloš Vysloužil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.6.2017 16:11

Ze stejných důvodu jsem jí taky protáhl komínem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 22.6.2017 17:57

Já mám samosprašnou Lealu jen na Vysočině na poměrně rizikovém místě. Přesto často plodí. Strom roste docela bujně, i když je umístěn v písečném svahu. Meruňkové podnoži (MVA-2) to vyhovuje. Viděl jsem ji o víkendu a nebyly na ní stopy žádné nemoci (velmi zdravé listy, větve, kmen, přirozeně symetrická koruna). Bohužel, po druhé mrazové vlně také přišla o plůdky. Plody má obvykle chutné, sladké, středně velké a vzhledově atraktivní. O něco méně kyselin než je průměr. Sladká jsou i jádra, což je jeden z rozpoznávacích znaků. Kdyby měla 30 kg plodů, vůbec bych neřešil, že není sladce navinulá ani navinule sladká apod. Mám ji proto, že jí věřím. V žádném případě netvrdím, že je to nejlepší meruňka. Ale v daném místě je to dobrá volba. Mírnější růst by mohl být na ryngli nebo švestce, ovšem ne v písčité půdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.7.2018 19:53

S Lealou jsem se zatím nerozloučil a letos se odvděčila velikou úrodou. Zatímco v minulých letech byly plody bledě žluté (případně žádné), letos mají i červená líčka. K jídlu ještě úplně nejsou, ale jak psal Mimmo, i na sladkých plodech trochu bez kyselin si lze pochutnat.

Leala
Leala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.6.2020 13:33

Letos naprosto unikátní pohled na více plodů pohromadě u některé meruňky.  

Leala
Leala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 5.6.2020 14:57

Viděl bych to Petře na ne zcela zdařilé foto, nebo na povedenou fotomontáž.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 7.8.2020 20:45

A přece není po meruňkách. Leala "by night" a Leala "today". 

Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 15.8.2021 16:38

První plod Lealy byl výborný, stejně jako plody Harlayne. Dostatečná meruňková plnost a sladkost. 

Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Leala
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika