Kuresia



host - 234.159 (?)
22.9.2016 14:11

Má tu niekto skúsenosti s pestovaním tejto odrody?    Jano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 234.159 (?), 22.9.2016 14:11

Má tu niekto skúsenosti s pestovaním tejto odrody?    Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.208 (?), 17.10.2016 19:44

Plantex oznamuje, že pan Jano si má přijít koupit tu Kuresii. Sice není levná, ale furt lepší než Limbach, ten je spíš pro bohaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 1.11.2016 0:21

Mam 2 Kuresie na podnozi Montclar sadene pred 2 rokmi -2014 v 2 roznych lokalitach. Rastu mi slabo. Tento rok mali nejake kvety, ale odpadli - takmer urcite to nebolo poskodene mrazom. Zacinam mat vazne pochybnosti o kvalite Kuresie a dalsich sesterskych nemeckych odrod. Aj Mino je vraj vysoko odolny, samoopelivy, mal tento rok velmi vela kvetov - nezmrzli, ale odpadli a ziaden plod. Tenoto strom z 2013 rastie dost bujne. Vlani mal 2 plody.
Zdravotny stav Kuresie i Mino podla nemeckej studie bol slaby (stromy poskodene chorobou a hynuli).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.88 (?), 9.11.2016 16:28

Tak to nie je dobrá správa s tou Kuresiou.U Orangeredu ma to prekvapilo.Bol tu chválený pre svoju chuť.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.122 (?), 20.2.2017 14:00

Ja mám vysadených 6 stromov odrody Kuresia v myjavskej pahorkatine a som maximálne spokojný. Nádherne kvitne a plody musia dobre prezrieť. Plody sú pekne vyfarbené, nepraskali ani nemali iné nedostatky. Objednával som ich pred pár rokmi od firmy Sieberz. Nevyžadujú extra starostlivosť, postreky vobec nepoužívam. Čo mám však veľmi dobre vyskúšané je postrek DARINA 4. Ešte predtým než sa kvety úplne rozvinú, tak ich postriekam 1% roztokom. Cele stromy a možem Vám povedať, že sa zvýši odolnosť voči mrazu krátkodobo. I minulý rok susedovi kvety ošľahol mráz a ja som pár dní predtým ich postriekal a kvety vydržali. Čo sa týka záhradníctva Limbach, tak stromčeky majú drahšie, ale investícia stojí za to. Mám odtiaľ 2 Hurmikaki a nevadia im mrazy ani okolo mínus 20 C. Sadenice sú silné a zdravé. Tento rok opať budem objednávať aj marhuľe. Mal som z Plantexu a z 8 stromov sa ujal 1. Všetko vykapalo. Odvtedy sadím iba kontajnérové stromy a miešam si hlinu. Vždy použijem AGRO záhradnícky substrát 75l s povodnou podou. A na dno každej jamy dám 200g rohoviny a prikryjem prvou vrstvou zeminy.  Jamy kopem 100x100x60 cm. Pravidelne hnojím granulovaným hnojivom zmes slepačieho, konského a kravského. A veľmi doležité je mulčovanie pod stromy. Vyhrabaná tráva na jar, posekaný trávnik, lístie... Je to práca a dá to zabrať, ale už keď investujem do toho čas a peniaze, tak si chránim investície. Nič nie je zadarmo. Želám všetkým veľa úspechov. Milan, milan.komada@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.250 (?), 20.2.2017 15:41

yesyesyes Naprosto souhlasím, pane Milane. Jenže dottore Vysloužil je větší koumák, on kope jámy 2x1 metr za pomoci Bobcatu. Berte si příklad a vyzkoušejte. enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 20.2.2017 17:01

Kdybych ho měl, pane Jano, snad bych ho i použil. Tak velké jámy musím kopat proto, že v tom místě obyčejně stojí starý strom. A s ním mi bobkátek nepomůže

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.83 (?), 5.9.2021 23:55

Ako ste spokojný po ďalších rokoch s Kuresiou pán Milan?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 28.3.2017 22:15

Tak moje dve Kuresie v roznych polohach ani tento rok nemaju skoro ziadne kvety. (sadene 2014 doteraz ziadna uroda)

Uz sa mi to prestava pacit a moja dovera na bode mrazu. Podobne aj Mino z roku 2013 len velmi malo kvetov.
Ten Mino ktoreho vlastnosti podla katalogu su skvele (preto som ho zobral aj za 28Eur) - zatial daleko zaostava za ocakavaniami.

Som v teplej polohe, tento rok mrazy max do -15C, takze to by nemal byt problem.

Bohate kvitnu Mlade Tsunami a Congat a aj stare stromy Madarska, Velkopavlovickaa Veharda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.31 (?), 24.4.2017 14:32

Dobrý deň,

ja som zasadil Kuresiu na jar 2015 ako "večší" stromček (po zasadení mohol mat vášku 1,7m), v 2016 prvých par kvetov ale všetko zobral mráz. Tento rok to bolo kvetov o niečo viacej, ale kvoli mrazom vysledok opäť nulový :(

poloha: kusok od Skalice (cca 160mnn).

Dufam že na budúcu rok to snad vydarí ;)

Lukas J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika