Kdy stříkat proti monilioze?



host - 216.226 (?)
7.4.2013 14:27

A čemu by měla loňská šarže vadit?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 71.128 (?), 13.4.2012 17:24, zobrazeno: 20243x

Uz ted nebo jeste pockat tyden dva?

Kvety jsou bud pomrzle nebo odkvetle, ale kupodivu se objevilo par novych bilych, tak jeste pockat at to cmelaci opyli?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 13.4.2012 17:53

Týden dva je pozdě, já mám ten samý případ - zmrzlo a něco ze zálohy vykvetlo. Stříkal jsem ještě před mrazem a pak dnes, lístky padají při oklepání. Nic se nestane, když postříkáte do květu. Včelám to nevadí. Myslím Baycor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.128 (?), 13.4.2012 19:27

Tak na to rano nabehnu, pokud nebude prset, docela dost těch květů vydrzelo nezmrzlych, asi to bude tim jak jsem jim v okoli 3-5 metru topil venkovnim krbem, zalel konvou cele okoli v dosahu 5 metru a poustel u vinka z radia pisnicky, i kdyz sem tam kvitek taky spadne  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.128 (?), 13.4.2012 19:30

Jo a chci strikat syllitem 400, snad na to bude vhodny kdyz uz jsem ho koupil omylem misto 65

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 14.4.2012 20:31

Syllit vám proti monilióze příliš nepomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.53 (?), 15.4.2012 23:25

To zalievanie vínkom bol dobrý nápad! Hlavne to nepopliesť. winkTiež som zalieval sviatočným vínkom mlsnú papuľu a súčasne dokvitajúcu marhuľu jemným rozprachom vody. Dva dni predtým však marhuľa dostala výdatnú zálievku boraxom a v sobotu navyše boraxový postrek koruny. Dnes som pri vrúbľovaní pozeral do koruny. Neopelené kvietky po dotyku prstov opadávajú, ale tie s bielym pestíkom držia pevne a vnútri sú pol cm dlhé zelené marhulky. A nie je ich málo. Boraxová a možno aj ľadová kúra sa vyplatila! yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 36.59 (?), 3.3.2013 20:12

Prosím poraďte, kedy striekať po prvý krát proti monilioze? A najprv kontaktným (Delan) a až potom systémovým prípravkom (Horizon)? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 4.3.2013 18:54

Už to tady bylo v minulosti vícekrát řečeno.Tam, kde je choroba hodně rozšířena, jsou nutné 2-3 aplikace. První je třeba provést ihned při rozkvětu prvních květních pupenů. Další ošetření se provádí v plném květu a je-li v tomto období chladné a přeháňkové počasí, tak další při dokvétání.

K prvnímu ošetření je nejvhodnější přípravek s úč. látkou prochloraz (oficielně pouze Sporgon), lze použít i Talent, či Baycor, pro druhou a třetí aplikaci je zatím nejvýhodnější úč. látka tebuconazole (tedy Horizon, Lynx atd.), lze použít i ten Talent.
Sporgon je lokálně systemický přípravek, Baycor působí převážně kontaktně, má translaminární účinky, Talent púsobí především kontaktně a má nějaké systémové účinky.  Horizon, Lynx a další jsou plně systémové.
Delan by proti monilioze květů a dřeva příliš nepomohl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.120 (?), 7.4.2013 11:37

Chtěl jsem si objednat Baycor stejně jako loni, ale zjistil jsem, že firma Bayer s.r.o. ani AgroBio Opava tento přípravek na svých stránkách nenabízí. Nabízí ho ale jiní internetoví prodejci asi se snaží prodat loňské šarže, tak nevím, co si o tom mám myslet. Letos asi budu aplikovat Horizon.

p. Micák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.226 (?), 7.4.2013 14:27

A čemu by měla loňská šarže vadit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika