Karola



host - 99.88 (?)
4.6.2013 21:43

O Karole se tu už napsalo hodně. Má menší plody, které musí uplně dozrát, jinak jsou tvrdé. Dozrálé jsou ale výborné.  Neplodí nijak extrémně (aspon ta moje).

Hlavní důvod a naděje, kterou do ní vkládám je, že vydrží déle než je zdejší sedmiletá standardní výdrž meruněk...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 2.6.2013 17:52

Máte pane Wendy na jižní Moravě netušené možnosti se staršími, lahodnými sortami meruněk ať už jsou určeny přímo ke zpracování, nebo i k jídlu.Někdy bych se nechal unášet na takové chutné meruňkové vlně večerem ke spánku, a už se neprobudit... no nic, nám ze severu Moravy nezbývá než naslouchat těm co se jim meruňky pěstovat daří.Zase tady nemáme tolik povodní, jako se nyní děje v níže položených lokalitách.Nevím jak velký problém je apoplexie na jižní Moravě i v píščitých půdách, naplaveninách,nebo je to většinou problém nepropustných hlinitých půd.My jsme tady rádi za každý stromek meruňky, která nám nezmrzne, nebo jinak nezajde.A klidně bychom se spokojili s úrodou co dva roky.O té francouské marmeládové pohádce si nechám v noci zdát sny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.42 (?), 2.6.2013 18:39

Karola

Pan Rosti&slavík. Věřte nebo ne, nic není tak jednoduché jak se zdá. Výměna za Tzv. lahodnější ovoce bude v tomto roce nepředstavitelný boj s houbovými chorobami. Právě dnes (jsem se nevrátil z hradu) provedl prohlídku porostů jahodníku a přesto že jsem se mu snažil dát veškerou péči, tak už se projevuje Botrityda. A mimo ní i parta zlodějů, kteří Vám porost poškodí víc nežli zvěř. Pokud toto počasí umocní ještě Medard, tak se máme na co těšit. Staré přísloví praví "sucho bídy nenadělá". Nechci být falešným prorokem, ale pokud podobný ráz počasí bude pokračovat i v červnu, tak Pán Bůh s námi a zlé pryč. Musím říci, že jsem se dnes vrátil z obhlídky značně rozladěn. Jediné, co přispělo k potlačení deprese (já jí stejně netrpím), byl pohled na novošlechtění jabloní z dílny jednoho z nejznámějších ovocnářů naší republiky, které mám v pokusu. Zatím vypadá velice pěkně.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 99.88 (?), 4.6.2013 21:43

O Karole se tu už napsalo hodně. Má menší plody, které musí uplně dozrát, jinak jsou tvrdé. Dozrálé jsou ale výborné.  Neplodí nijak extrémně (aspon ta moje).

Hlavní důvod a naděje, kterou do ní vkládám je, že vydrží déle než je zdejší sedmiletá standardní výdrž meruněk...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 22.10.2014 17:58

nevíte zda je Karola samosprasna?pripadne castecne samosprasna nebo cizosprasna?diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.58 (?), 14.7.2015 20:21

Dozrává vám někomu nyní Karola?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 209.78 (?), 14.7.2015 20:55

Tak například mně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 15.7.2015 7:15

Mohl by jste popsat chuť plodů příp. přidat nějaké foto?

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.6 (?), 15.7.2015 10:36

Karolu ochutnám nejdříve o víkendu, už ted mohu říct, že plody jsou o hodně větší než loni a přitom jich není méně.lokalita Ostrava Vladimír.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 2.7.2016 23:33

Nějaké ty Karoly taky budou. Na rozdíl od Leskory její plody více podléhají moniliové hnilobě. "Napouštět" je například Teldorem se mně nikdy nechtělo.

Karola
Karola
Karola
Karola
Karola
Karola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 15.7.2015 16:16

Karola je bohatě plodící odrůda, která vznikla křížením Velkopavlovické a Kloboucké. V chuti se VP podobá, ale je ranější a mrazuodolnější v květu. Lahodnou chuť získává až po dobrém vyzrání plodů, nikoliv podtržená, i když můžou být leckdy plody na pohmat měkčí, ale často ještě ne dobře vyzrálé. Protože jsou často plody poškozovány hmyzem, velmi rády podléhají moniliové hnilobě a to ve větší míře.

Karola
Karola
Karola
Karola
Karola
Karola
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika