Jakou odrůdu zvolit?



host - 37.76 (?)
1.11.2014 21:50
Nevím jak v jiných oblastech, ale u nás v Praze je poslední dobou největší problém s moniliozou, jak květů, tak i plodů. Co se nezničí na jaře, zničí hniloba a déšť když mají zrát plody. Tak že Velkopavlovickou do Prahy určitě ne. Máme ji a dáme ji pryč. Pryč jde i Bergeron. Velita by mohla být dobrá, alespoň podle referencí. Řešila jsem to v této diskuzi cca před měsícem, ale nikdo se na podobné téma neozval. Nakonec jsem zakoupila Clarinu a Hilde a uvidí se. Zuzka
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.10.2014 14:18

Proč chcete všichni velké plody, když ty které mají v průměru menší plody bývají chuťově kvalitnější.Pozdní odrůdy často trpí houbovými chorobami na plodech, a pak hnijí.Je potřeba víc chemického ošetření, než u ranných odrůd.Rané odrůdy nejsou tak dlouho vystaveny na stromě houbovým sporuliím, a většinou houbám unikají,a není třeba tak dlouho čekat,než dozrají.Vyberte si nějakou rannou,kvalitní odrůdu, možná Radku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.110 (?), 23.10.2014 15:09

A jakou rannou byste tedy odrůdu doporučil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.10.2014 16:03

Radka, Leskora,Tomcot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.9 (?), 23.10.2014 14:30

Pane doktore, nevíte nááhodou, jestli je Radka samosprašná? Ty zbývající dvě jsou, ale o Radce se mi to zatím nepodařilo zjistit. Nevím, jestli tazatelé mají nějakou jinou v okolí. Navíc o výsadbě Radky také uvažuji. Díky za odpověď!   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.10.2014 16:31

Nevím, v hlavě to nemám a v elektronickém atlase od Bc Tomáše Jana to uvedeno není. Možná to ani netestovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.110 (?), 23.10.2014 18:06

Takže je možné, když si koupím Radku, že mi ani nemusí plodit? :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 143.53 (?), 24.10.2014 18:55

U meruněk se uvádí, že jsou samosprašné, ale k opylení jsou nutné včely (Pomologický atlas. Kutina a kol. ZN Brázda Praha 1991). Jen Veecot se uvádí jako částečně samosprašná.

Takže bych se toho u Radky nebál (sám jsem vysadil 4 ks). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.146 (?), 24.10.2014 21:40

U marhúl nie je problém s opelením aj keď sú cudzoopelivé, stačí ak máte v okolí 100 metrov inú marhulu, ďaleko vačší problém je u cudzoopelivých sliviek tam by nemal byť opelovač vzdialený viac ako 30 metrov. Pestovatelia napr. Gabrovskej by o tom mohli rozprávať. Cudzoopelivá marhula je aj Orangered-Bhart, Leskora je čiastočne samoopelivá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.122 (?), 1.11.2014 21:26

Prečo menej ako 30 metrov? Včely ich neopelia?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.76 (?), 1.11.2014 21:50
Nevím jak v jiných oblastech, ale u nás v Praze je poslední dobou největší problém s moniliozou, jak květů, tak i plodů. Co se nezničí na jaře, zničí hniloba a déšť když mají zrát plody. Tak že Velkopavlovickou do Prahy určitě ne. Máme ji a dáme ji pryč. Pryč jde i Bergeron. Velita by mohla být dobrá, alespoň podle referencí. Řešila jsem to v této diskuzi cca před měsícem, ale nikdo se na podobné téma neozval. Nakonec jsem zakoupila Clarinu a Hilde a uvidí se. Zuzka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika