Jakou odrůdu meruňky zvolit na vysočinu



host - 81.42 (?)
7.3.2014 19:29

Nesadit do Vašich půdních podmínek jakoukoliv meruňku na Montclaru. Možná bych nedoporučil ani St. Julien, ale buď myrobalán, nebo M-VA.

Wendy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 161.58 (?), 27.3.2012 10:50, zobrazeno: 62395x

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu jakou odrůdu meruňky zvolit na zahradu do kraje Vysočina.Zahrada je otevřená, není ani z jedné srtany chráněná zástavbou.Jaká odrůda je odolná vůči mrazu a dobrou kvalitou plodů děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.3.2012 11:08

I když samozřejmě existuje více možností, velice dobrá volba je francouzská odrůda Kioto. Je velice odolná mrazu (protože dlouho kvete), dobře plodí, je vcelku odolná vůči chorobám, nemá velké nároky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.140 (?), 27.3.2012 13:18

Zajímalo by mne, zda skutečně tuto merunku pěstujete, jelikož to co uvádíte, není zcela pravda, alespoň ani v podmínkách středního Polabí, kde je tepleji. je to zrovna jedna z odrůd, u které je vyšší procento předčasných úhynů stromů a dost namrzá i v květních pupenech, jako Pincot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.3.2012 13:23

Ano, mám ji a zatím mě nezklamala. Mám ji ve výšce 370mnm, na slunci, u stěny. Mám ovšem jen tuto odrůdu, takže nemohu srovnávat s jinými. Byla mi doporučena a zatím se osvědčila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.140 (?), 27.3.2012 13:55

Tak to gratuluji, já jsem poněkud zklamán z těchto francouzských novinek. Plodově jim není co vytknout, ale životaschopnost je horší. zrovna letos z nich nebude asi nic moc, vypadá to že moc nezakvetou. Možná máte lepší stanoviště, nejsme vysoko (260m) ale mám je v sadu na rovině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.38 (?), 2.4.2012 13:38

Jo, tak 2- letá Kioto mi letos v zimě odešla- tak je strašně mrazuodolná... jsem strašlivě zklamaná... necelých 300m n.m. jižní strana- minimum v zimě letos minus 20 st.-  asi 2 dny. Přitom okolní Bergeron a Pinkcot přežily ve zdraví. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 2.4.2012 14:15

Musím opět pochválit ovocné školky ve Strážnici a Uherském Ostrohu. Jejich zaslané stromky jsou perfektní a mají stále bohatý sortiment odrůd. Kioto jsem si na podzim nechal poslat odjinud. Byl to jeden z nejhorších stromků, co mně kdy přišel. Byl skoro celý seschlý. Měl jsem ho přes zimu zasazený venku a nějak jsem ho proti mrazu nechránil.  Přesto kupodivu ve spodních partiích obráží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.250 (?), 6.3.2014 13:43

Smutný příběh Kioto (4 roky) podnož Montclar, půda těžká humózní, vlhká, jílovitá v 500 mnm jihozápad, jižní Plzeňsko.Jsme začátečníci, chemickou ochranu neovládáme, kmínek praskl, prvních chutných plodů jsme se dočkali, ale... Přesto to chceme zkusit zas, poraďte, jak dopadnout lépe.

Kioto 2013
Kioto 2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 7.3.2014 19:29

Nesadit do Vašich půdních podmínek jakoukoliv meruňku na Montclaru. Možná bych nedoporučil ani St. Julien, ale buď myrobalán, nebo M-VA.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.250 (?), 8.3.2014 10:46

Velmi děkuji. Myslíte, že mohu zkusit Bergeron na myrobalánu? Nepomrzne? Kioto2013 nepomrzla, kvetla tak, že krásně postupně otvírala květy.  Ve stejnou dobu jako broskvoň Cresthaven.I v loňském dlouhém deštivu, došlo k opylení. Mám místo jen na jednu meruňku, hledám tedy samosprašné. Navíc potřebuji pozdní odrůdu, aby mi sklizeň nevyšla do sklizně třešní. Kioto byla ideální, plody nám chutnaly, ale momentálně ji na myrobalánu či na M-VA nemají a já nechci ztratit čas. Nebo čekatblush?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika