Haci Haliloglu



Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
18.3.2023 18:30, zobrazeno: 3243x

Martin upozornil na kvalitní sušené meruňky této odrůdy s typicky tureckým názvem. Bude kvalitní pouze a jenom v Turecku, Martine, co myslíš?

Cukrová meruňka – Haci Haliloglu

Vychutnat si pravou cukrovou meruňku je skutečný chuťový zážitek.

Tato odrůda se pěstuje výhradně v oblasti Malatya a vyznačuje se vysokým obsahem cukru, křupavou dužinou a intenzivním zarudnutím líčka.

V tureckém jazyce se tato odrůda také nazývá Sekerpare, cukrové kousky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 18.3.2023 19:36
Pan Jano tu o ni psal už v roce 2016 že je s ní spokojen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.55 (?), 18.3.2023 19:44

Zdravím, Petr má na mysli poměrně pěknou a kvalitní žlutoplodou odrůdu. Mám jen jednu poznámku- v pokusech byly vedeny dvě- Hacihaliloglu a Sekerpare jako dvě odrůdy. Osobně jsem si oblíbil ještě tzv. Dovrtělovou (zrání kolem 15.7.), jež má taky žluté plody a pěknou cukernatost, podobně Armen (25.7.), ale těší mě, že je zájem o tyhle povedené kousky. nemusí mít vše červené lakové líčko a chuť průměr... david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.137 (?), 18.3.2023 21:36

Teď v nabídce není, ale roky předtím Hacihaliloglu byla v Uh. Ostrohu (jen osobní odběr), měli i Kabaasi. Tak určitě ji vysadilo více pěstitelů když je všechny vyprodali.

To je dobrá zpráva že pan Jano byl s ní spokojený, ještě má někdo zkušenosti s pěstovaním?.

Mám ji na blbém místě vždycky zmrzla, odolnost asi jako jiné meruňky. Teď jsem ji přirouboval k domu kde je větší šance že by mohla ukázat nějaké plody. Vedle na haluzi už přiroubovaná Armen a Dovrtělova - díky. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 19.3.2023 5:34
Na sušení jsem zkoušel taky třeba Goldrich, kvůli ne moc štavnaté dužině, ale je to už hodně let, výsledek se hodil na přídavek do čaje místo citronu. Je to jako se švestkama do koláče, je mnoho odrůd, ale málo z nich nejsou pak jako štovík. I když se dá dát do pukačů kostka cukru ani to někdy nepomůže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.56 (?), 19.3.2023 6:10

V Turecku sú tieto marhulky veľmi lacné na naše pomery. Priateľ z Bulharska mi písal keby som chcel stromky bez problémov pošlú jemu do Bulharska a on mňe.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.56 (?), 19.3.2023 6:11

2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.56 (?), 19.3.2023 6:12

3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.56 (?), 19.3.2023 6:13

4


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.56 (?), 19.3.2023 6:14

5


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika