Existuje odolnější meruňka? MS kraj



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 58.114 (?) 
17.7.2012 22:34

Já nemám pocit, že pan Fiala propaguje nějaké zahradnictví. Pouze nám sdělil informace o zajímavých novinkách v sortimentu meruněk, za což jsem mu docela vděčný.KB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 17.7.2012 12:01

Pokial ide o šarku, tak nedavno Prof. Hricovsky spominal vo Farmarskej revue, ze plne rezistentna je Veharda.

Inak rezistentna voci monilioze, znamena ze je odolna voci tomu jarnemu usichaniu vetviciek, cize odolna voci monilii laxa? Alebo ze je rezistentna voci uhnivaniu plodov na storome? Alebo je to ta ista choroba? Vysvetlite mi to niekto prosim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.7.2012 14:06

V podstate je to tá istá choroba.
Nebo přesněji, obě choroby způsobuje stejný původce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 17.7.2012 18:35

Zdravim pani chcel som vam iba predstavit nove sorty Merunek ktore boli v ponuke zahradnictvo Limbach.Bol bich si sam nejake kupil ale boli už vipredane.Toto zahradnictvo je na vysokej urovni nepredavaju šmejd, možu vam to potvrdit viacery zahradkary ako je Palo a ini, Merunky Velopavlovicke maju teraz 120g Goldricht je tiež super vydržali jarne mrazi-7.Netreba kritizovat niečo nove treba to aj vyskušat, či prave tato odroda bude ta prava do našich zahradiek.Vo vyskumnich ustavoch sa tiež snažia vypestovat kvalitne odrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.66 (?), 17.7.2012 20:52

To jste měl napsat hned, pane Fialo, že se jedná o propagaci zahradnictví nabízejícího ovocné výpěstky a nikoli údaje z literatury.  Slouží k prodeji, nemusejí být objektivní, mají za úkol přilákat zákazníky, podobně jako slova: vynikající na šťávy, skvělé pro děti, dobrý dárce pylu... jaké píšou tuzemské katalogy. To ovšem neznamená, že by museli prodávat šmejd. Každopádně budu zvědavý na zkušenosti s těmito odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.63 (?), 19.7.2012 10:51

Vďaka nemeckým šľachtiteľom pestujú dnes tisícky spoluobčanov kvalitné a často veľkoplodé aj rezistentné slivky a poloslivky. Nevidím dôvod neveriť údajom o nových sortách marhúľ a hneď v zárodkoch ich informácie spochybňovať. Bez reklamy by sa nedostali do povedomia záujemcov o pestovanie. Do akej miery budú údaje pravdivé, bude záležať istotne aj od podmienok pestovania. Tie nemusia byť také isté ako v nemeckej škôlke. O pár rokov budeme dúfam hodnotiť ich kvality. O kvalitách nových odrôd marhúľ predávaných Fytosom sa tu napísalo veľa a snímky neboli k zahodeniu. Nie všetky skúsenosti s týmito sortami podľa ohlasov boli negatívne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 19.7.2012 11:25

Omlouvám se, ale mohl by mně zcela mimo tuto diskuzi, někdo vysvětlit Paľův použitý termín: "ospevovať"? Znamená to například, že chodím a zpívám si písničku tralala, tralala Gabrovská je výborná? Nebo jak tomu mám rozumět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.63 (?), 19.7.2012 11:42

Petře, v ktorom vlákne a v ktorej sekcii bol termín "ospevovať" použitý? Je to to isté ako "vychvalovat". Dúfam, že to nie je nevhodné či nebodaj zakázané? Gabrovskú si vychvaloval, ak si pamätám, viackrát. Aj si mi ju pred nákupom na jeseň osobne odporučil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.7.2012 13:01

Slovensky "ospevovať " = česky "opěvovat". (Tentokrát bylo použito celkem malebné slůvko, k němuž nemám připomínek). Jinak je též možno toto slovo přeložit obšírněji i takto: "tralala, tralala, Gabrovská mi chutnala!" Člověče Petře, co jsi dělával tenkrát v pondělí večer když v televizi bývávaly pravidelné slovenské divadelní inscenace? Že ty jsi místo toho studoval pomologické atlasy? Nebo že bys byl ještě mladíkem, tuto dobu nezaživším ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.63 (?), 19.7.2012 15:05

Mám dojem, že pokiaľ je niečo významovo t o i s t é, je tým myslené jednoslovné synonymum. Petrovi z Pardubíc zrejme išlo o takýto preklad. Nespomínam si, že by som slovo ospevovať použil, proto by nám mohol Petr priblížiť, v ktoromže to bolo príspevku? V kontextu s diskutovanou témou istotne neišlo o gramatický preklad "opěvovat", ale skôr o synonymum "vychvalovat". Bližšie by nám ozrejmil Petr, ktorý sa upriamil na nevinný výraz "ospevovať".wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika