Existuje odolnější meruňka? MS kraj



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
vemak - (12) - 181.125 (?) 
24.7.2012 23:06

žiaľ toto fórum som našiel neskoro, marlhule sme pred 2 dňami dojedli, takže foto nepriložím, toho roku som mal na CLARINE prvý krát asi 30 plodov (cca 30som odtrhol malinké), mám ju nasadenú 3roky. Prvé dva roky som myslel že jej niečo vadí, lebo vzrastom bola taká istá ako som ju vysadil. No toho roku už ožila.Moniliozu som testoval- a nikdy nestriekal. Minulý rok bola spálená jedna halúzka, toho roku žiadna, a šárka neviem čo je čiže tiež bez postreku. Chutila všetkým, sladká, tvar a fabra ako na foto v úvode, a čo sa deťom veľmi páčilo skoro hladká ako nekterinka. Na zaváranie, marmeládu či pálenie žiaľ ešte neviem odporúčiť, nakoĺko bola detom vzácna na jedenie, lebo dozrela 2 týždne po opade môjej druhej odrody. Marek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 217.146 (?), 31.5.2019 22:27

Ahoj, pro mě není Limbach důvěryhodný v ne příliš známých odrůdách, protože píše i o odrůdách u nás běžně pěstovaných, že jsou rezistentní a obecně se tu na forech ví, že i přes stříkání mohou chytnout molinozy. Napsal jsem jim slušný dotaz na toto téma a ani se mi neozvali. Ota

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika