Co dělat s meruňkou, která byla vysazena na podzim



host - 6.34 (?)
2.2.2010 21:04

Pokud stromek vypadá jako koště, má množství slabých větví a dostatečně silný terminál, na jaře lze odstříhnout stávající obrost a terminál ustřihnout nad 5-6 očkem.Z oček vyrostou kosterní větve.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 220.78 (?), 2.2.2010 17:14, zobrazeno: 5244x

Dobrý den,

v říjnu jsem vysadila Velkopavlovickou meruňku, stromek byl vysoký cca něco kolem 1,5 - 2 m a koruna celkem košatá. Kupovala jsem v zahradnictví, měla štítek, kořeny mi zakrátili při koupi. Stejně tak jsem kupovala broskvoň, hrušeň a švestku a sloupovité jabloně. Nevím, co mám teď v zimě udělat a jak stromky zakrátit, aby se něco nepokazilo. Mohl by mi někdo zkušenější poradit, jak, kdy a čím stříkat a jak a kdy střihat?

Moc děkuji za odpovědi, Procházková

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.183 (?), 2.2.2010 20:04

v prvním roce bych snad s vyjímkou broskvoně nestříkal nic. A v zimě bych ani nic nestříhal.

Na jaře poproste někoho ze sousedů, oni vám se stříháním určitě poradí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 2.2.2010 20:56

Ba naopak, počkejte do jara a pak zakraťte větvičky u meruňky, u kosterních větvích na 5 oček. Sloupovité jabloně se nestříhají, střih proveďte také u hrušky a broskvoně. První dva roky se tvaruje korunka, tak je nutné k řezu přistoupit s citem, případně si nechte poradit.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.34 (?), 2.2.2010 21:04

Pokud stromek vypadá jako koště, má množství slabých větví a dostatečně silný terminál, na jaře lze odstříhnout stávající obrost a terminál ustřihnout nad 5-6 očkem.Z oček vyrostou kosterní větve.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika