Bergeval



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?)
19.7.2019 22:37

Na moniliový úžeh jsou tady náchylné všechny meruňky.Neošetřit je při rozkvétání a po odkvětu by jsem si netroufl.Letos i přes dva postřiky pár větviček monilia spálila.Naopak moniliovou hnilobu plodů jsem letos nezpozoroval na žádné odrůdě, sucho houbě neprospívá.Dokonce i rozklované meruňky ptáky a požhrané hmyzem nehnijí a dají se použít alespoň do kvasu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 19.7.2019 22:37

Na moniliový úžeh jsou tady náchylné všechny meruňky.Neošetřit je při rozkvétání a po odkvětu by jsem si netroufl.Letos i přes dva postřiky pár větviček monilia spálila.Naopak moniliovou hnilobu plodů jsem letos nezpozoroval na žádné odrůdě, sucho houbě neprospívá.Dokonce i rozklované meruňky ptáky a požhrané hmyzem nehnijí a dají se použít alespoň do kvasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.40 (?), 20.7.2019 13:41

Ďakujem Vám pan Jiří 1968 za odpoveď, Bergeval bude do kvasu určite dobrá odroda keďže je dosť sladká. Aké sladké odrody marhúl ešte pestujete?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 20.7.2019 15:27

Vysokou cukernatost měla Legolda (19 Brix),podobný výsledek čekám i u Bergeronu a Rakovského.Přes 20 Brix budou mít Forum a Strepet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.93 (?), 20.7.2019 21:15

Kdesi som čítal že odroda Rakovského nerovnomerne dozrieva, teda že jedna polovica plodu je zelená a druhá je už zrelá. Je to pravda? Mal som kedysi taký problém na VP.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 21.7.2019 0:05

Dnes som objavil v mobile fotky Bergevalu, ktoré som fotil ešte 6.júla.Chcel som sem ich zavesiť, len v poslednom čase mám veľa roboty, tak som na ne nejak zabudol.Na fotkách je Bergeval v plnej svojej kráse, plody tento rok boli veľmi dobrej až výbornej chuti.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 21.7.2019 10:20

Zdravím Michale, taky jsem o tom slyšel.Tady v středně teplé oblasti meruňky tímto nešvarem netrpí, jelikož jsou zde větší rozdíly mezi denními a nočními teplotami, tudíž plody dozrávají o pár dnu později než v teplých nížinách..No a za těch pár dnů plně vyzrají a naberou víc cukru a aroma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.49 (?), 21.7.2019 16:00

Zdravím Jiří 1968, u nás je dosť teplo aj keď stredné Považie na nížine nie je. Orangeredy boli zrelé už v prvom júlovom-čevencovom týždni. Maďarská a Velkopavlovická sú u nás tak isto obrané. Tento rok dozrievali medzi 8-13.7. Ako je tomu u vás?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 31.5.2020 21:10

Do vrchnej časti koruny odrody Bergeval som minulú jar navrúbľoval marhuľku s bielou dužinou, odrodu Vanilla cot, ktorá my už prináša prvé plody.Pridávam fotku, na ktorej naľavo tie zelené plody má Vanilla cot a napravo je odroda Bergeval.Na druhej fotke je skorá odroda Tsunami, ktorej plody budú čoskoro už dozrievať.

Vanilla cot   -   Bergeval
Vanilla cot - Bergeval
Tsunami
Tsunami
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.28 (?), 31.5.2020 22:39

Pán Morvai u vás nemrzlo keď máte úrodu aj na Tsunami? F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morvai - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 166.60 (?), 31.5.2020 23:33
Mrzlo samozrejme aj u nás,ņo našťastie všetky marhuľe mám vysadené vo dvore, medzi naším domom a domom nášho suseda a z ďaľších dvoch strán tam zas mám takú šopu na drevo a jeden veľký smrek, takže ich mám v podstate chránené zo všetkých svetových strán.Mimochoďom na tej Tsunami mám ďokopy asi tak 50 plodov, naproti tomu na takom Pinkcote ostalo tak 10 ploďov, najlepšie tie mrazy suverénne obstála odroda Kioto, na ktorej hlavne v hornej časti koruny mám dosť veľa plodov.
Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Kioto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika