Bergeval



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?) 
12.3.2019 10:09

Bergeval mně před dvěma lety v květu vymrzl. Minulý rok vymrzly v pupenech jen některé meruňky z Escande, zřejmě proto, že začínají rašit dříve. 

Bergeval (pár plodů na začátku července)
Bergeval (pár plodů na začátku července)
Bergeval (pár plodů na začátku července)
Bergeval (pár plodů na začátku července)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 212.49 (?), 15.7.2019 21:53

Prosím o radu. Je vhodná odrůda Bergeval mezi zráním Leskory a Velkopavlovické? Mezi Leskorou a VP je perioda asi 14 dní bez meruňek. Nebo je vhodnější například ranější Soledane? Klasiky Veselku, Lejunu, Harcot nechci. Co byste doporučili z těch novějších odrůd, tedy aby zrála hned po Leskoře a nepřekrývala se s ní, i několik dní po Leskoře by nevadilo.  Bergeval? smiley  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 15.7.2019 22:23

Poslední Soledána jsem sklidil o víkendu a první Bergevaly a Shamade dnes.VP a Maďarské by měly zrát v průběhu přištího týdne."Pro vyplnění okna" by byla vhodnější Soledane, ale Bergeval a Shamade to už jsou meruňky té nejvyšší kvality srovnatelné s VP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 15.7.2019 23:02

Oželel bych kus chuti ve prospěch lepšího vyplnění okna. Tak spíš to Soledane.yes

Určitě musí být Bergeval vynikající odrůda, když na ni vsadil i Jelínek.

U Leskory trvá sklizeň asi 10 dní, když nepočítám ty náhodilé první zralé plody, s těmi asi 14 dní. V jaké fázi Leskory vám, pane Jiří, nastupuje zrání Soledana. Jsem z Hlučínska, podmínky tu jsou podobné, tak bych tipoval v polovině? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 16.7.2019 5:57

Zhruba tak nějak, Soledane vydrží dlouho na stromě v pevném stavu.Neopadává ani za větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 16.7.2019 9:11

Půjdu do Soledana yes, škoda že nemám místo, to bych přibral i Bergeval, je lákavý. cheeky děkuji mockrát.  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 19.7.2019 16:25

Nakonec dnes obrané Bergevaly mají přece jen malinko výraznější aroma než Shamade.Dužina pevá, šťavnatá, velmi sladká (21 Brix),minimum kyselin.Takže další zkoušení nových odrůd nechám mladšímwink, já už mám vybránou (Bergeval, Bergarouge, Shamade).Zvědavý jsem i na prvních pár plodů Betinky a Kuresie.

Bergeval
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Bergeval
Shamade
Shamade
Bergeval,dole Shamade
Bergeval,dole Shamade
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.29 (?), 19.7.2019 16:58

Máte naozaj krásne plody na Bergevale pan Jiří 1968. Takže Bergeval je chutnejší a sladší ako Soledano? Koľko Brix mali vaše Soledana? Ktorá z týchto dvoch odrôd marhúl u vás rastie bujnejšie?      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 19.7.2019 18:56

Soledane mělo "klasickou meruňkovou cukernatost",nějakých 11-13 Brix.Bergeval a Shamade tam je sladkost tak výrazná, že kyseliny přebije, jdou poznat až chvílí po konzumaci.Bujněji Roste Soledane, jelikož ho mám na myrobalánu a Bergeval na St.Jul. roste jen středně-bujně, stejně tak i Shamade a Bergarouge.U všech tří je jedním z "rodičů" Bergeron, který má růst taky střední.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.75 (?), 19.7.2019 20:43

Ďakujem Vám pan Jiří 1968 za odpoveď, a ako je to s moniliovým úžehom na jar. Pozoroval ste u niektorej z týchto štyroch odrôd vyššiu odolnosť?Predpokladám že moníliou plodov netrpia, na tých vašich fotkách máte krásne plody Soledana aj Bergevalu.      Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika