Aurora



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?)
8.6.2019 21:04

Ta Aurora mně postupně odshora zasychá, což mě mrzí. Podle mě je to jedna z nejchutnějších velmi raných odrůd. Dosti meruňkově aromatická s pikantně navinulým řízem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 212.49 (?), 8.6.2019 9:35

Ok, tak dějte pak vědět jestli se jedná opravdu o Auroru. Loni jsem ji pořídil aby zrála před Leskorou, ale měla křivou a nízkou korunku, tak teprve pěstuju špičák, plodit bude nejspíše za 2 roky. smiley

Opravuji termíny zrání. Aurora a Tsunami VP -31dní, Leskora VP -19dní podle Prodejstromku. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.6.2019 9:50

Aurora by se mohla poznat i podle chuti. Trefně to vystihl kdosi v nějakém popisu, že má pikantně navinulou chuť. To znamená ostřejší kyselá příchuť. Meruňku podobné chuti neznám. Je to něco jiného, než kyselost z nezralosti. Když se plody nechají moc dlouho na stromě, tak zfádní. Alespoň tak se mně to po těch letech jeví. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 244.121 (?), 8.6.2019 10:35

Tabulky zrání jsou jen jakýsím odhadem.Např u p.Mimma na Balkáně budou meruňky potřebovat nmohem kratší dobu od kvetení ke zralosti a naopak rozdíly v porovnání mezi ranými např k V.P budou delší (Tsunami V.P  -31).Na severu Moravy je to jinak, meruňky tady dozrávají cca o měsíc později a rozdíly v dozrávání mezi odrůdami jsou kratší (Tsunami V.P - 25.Aurora a Sprig Blusch -21).Leskora se dá jednoduše poznat podle růstu, malými elipsovitými plody bez špičky na vrcholku a jádro je silně hořké.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 70.240 (?), 8.6.2019 21:04

Ta Aurora mně postupně odshora zasychá, což mě mrzí. Podle mě je to jedna z nejchutnějších velmi raných odrůd. Dosti meruňkově aromatická s pikantně navinulým řízem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika